Trwa ładowanie...
d2rsody

Święta i początek nowego roku bez podwyżek cen paliw

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Święta i początek nowego roku bez podwyżek cen paliw
(Marek Wieliński)
d2rsody

Podobno jedna czwarta Polaków podczas świąt zamierza podróżować. Ci, którzy mają to w planach, nie muszą zawczasu tankować w obawie przed podwyżkami. Te raczej nie nastąpią.

Spadki cen paliw zaobserwowane na części stacji w tym tygodniu wynikają z obniżek na rynku hurtowym z poprzedniego tygodnia. W wyniku tych korekt średni poziom cen benzyny i oleju napędowego spadł o 2 -3 grosze na litrze, a średnie ceny paliw w kraju kształtują się obecnie na poziomie odpowiednio:
dla benzyny bezołowiowej 95 – 5,34 zł/l (o 3 gr/l mniej niż przed tygodniem),
benzyny bezołowiowej 98 – 5,58 zł/l (spadek o 2 gr/l),
oleju napędowego – 5,40 zł (spadek o 3 gr/l),
autogazu – 2,68 zł/l (spadek o 1 gr/l).

Z dużym prawdopodobieństwem rok 2013 zakończymy cenami niższymi niż dwa poprzednie lata, co więcej średnioroczne ceny benzyny (5,50 zł/l) i oleju napędowego (5,51 zł/l) będą niższe o około 20 gr/l niż w 2012 roku. Jednocześnie to pierwszy rok kiedy średnia cena diesla jest o 1 gr/l wyższa niż benzyny bezołowiowej 95.

d2rsody

Najtaniej benzynę bezołowiową 95 możemy obecnie tankować na stacjach w województwach dolnośląskim i pomorskim (średnio po 5,21 i 5,24 zł/l), natomiast olej napędowy w województwie dolnośląskim i opolskim (średnio po 5,32 i zł/l). Z kolei najwyższe ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego mamy na stacjach w województwie zachodniopomorskim, tj. odpowiednio po 5,44 i 5,49 zł/l.

Źródło: BM Reflex

tb, moto.wp.pl

Wygraj paliwo o wartości 3.000 zł! Kliknij i weź udział w konkursie

d2rsody

Podziel się opinią

Share
d2rsody
d2rsody
Więcej tematów