Trwa ładowanie...
d46u5t9

Światła doświetlą zakręt jeszcze przed dokonaniem manewru skrętu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Światła doświetlą zakręt jeszcze przed dokonaniem manewru skrętu
(zdjęcie producenta)
d46u5t9

BMW przekonuje, że samochody przyszłości będą oświetlać drogę za pomocą lamp laserowych, które są już montowane w modelu i8. Koncern zaprezentował też projekt, który w oparciu o systemy auta będzie m.in. doświetlał zakręty, jeszcze zanim kierowca skręci.

W nowe oświetlenie wyposażono pojazd koncepcyjny BMW M4 Concept Iconic Lights, który zaprezentowano na początku roku na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Producent zwraca uwagę, że lampy będą współpracować z innymi systemami samochodu, m.in. z nawigacją. Dzięki temu będzie możliwe doświetlanie zakrętów na chwilę przed skręceniem kierownicy. Dodatkowo system laserowego oświetlenia ma być zdolny do automatycznego oświetlania punktowego człowieka lub zwierzęcia znajdującego się na drodze. Identyfikacja będzie możliwa dzięki czujnikowi podczerwieni.

d46u5t9

Nowe lampy posiadają także aktywną funkcję diod laserowych, które służą do wyświetlania informacji przydatnych kierowcy przed samochodem, bezpośrednio na drodze. Dzięki temu prowadzący będzie informowany m.in. o zwężeniu drogi.

System lamp laserowych testuje także inny niemiecki koncern - Audi, który zastosował to rozwiązanie w limitowanej wersji R8 IMX.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Duży wybór samochodów w atrakcyjnych cenach. Znajdź auto swoich marzeń!

d46u5t9

Podziel się opinią

Share

d46u5t9

d46u5t9