WP

Subaru Viziv Tourer Concept. Między kosmosem a drogą

Podczas genewskiego salonu motoryzacyjnego Subaru zaprezentowało jeden z najciekawszych samochodów koncepcyjnych. Auto wygląda futurystycznie i może stanowić zapowiedź WRX-a w wersji kombi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Choć wygląd konceptu jest kosmiczny, w bryle odnajdujemy odniesienia do Imprezy
Choć wygląd konceptu jest kosmiczny, w bryle odnajdujemy odniesienia do Imprezy (Materiały prasowe)
WP

Subaru od kilku lat pokazuje ciekawe, dobrze zaprojektowane koncepty, w nazwach których występuje słowo Viziv. W 2013 r. Viziv Concept był trzydrzwiowym SUV-em o konotacjach sportowych. W 2015 mogliśmy zobaczyć trzydrzwiowego Viziv Future Concept, który przywoływał skojarzenie z Foresterem. W 2016 r. swój debiut miał Viziv-7 SUV Concept, mający pięcioro drzwi. Wreszcie w 2017 r. pojawił się Viziv Performance Concept, który zapowiada WRX-a nowej generacji. Obecny w Genewie Tourer Concept jest odmianą kombi tego ostatniego.

Samochód o długości 4775 mm, szerokości 1930 mm i wysokości 1435 mm został wyposażony w imponujące, 20-calowe koła. Czteroosobowa kabina musi być obszerna, bo rozstaw osi wynosi tu aż 2730 mm. Pod maską oczywiście silnik w układzie bokser. Przez zatwardziałych zwolenników japońskiej marki inna decyzja zostałaby uznana za zdradę.

Materiały prasowe
Podziel się
WP

O koncepcie Subaru wiadomo jeszcze, że jest wyposażony w system Eye Sight. To zestaw dwóch kamer na przedniej szybie, zbierających dane dla układu zapobiegającego zderzeniom i potrąceniu pieszego czy rowerzysty. Na pokładzie jest również zaawansowany system autonomicznej jazdy, a boczne lusterka zostały zamienione na kamery.

Japończycy na razie nie zdradzają swoich zamiarów związanych z genewskim konceptem, ale pozostaje mieć nadzieję, ze niebawem do salonów trafi samochód blisko spokrewniony z Vizivem.

Materiały prasowe
Podziel się
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP