ycipk-gw7tek

Studenci z Warszawy budują bolid wyścigowy

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Studenci z Warszawy budują bolid wyścigowy
(Materiały prasowe)
ycipk-gw7tek

Studenci Politechniki Warszawskiej i Szkoły Głównej Handlowej po raz kolejny zaskoczyli innowacyjnością, kreatywnością i determinacją. Na czerwiec 2012 roku w Gmachu Głównym PW planowana jest oficjalna prezentacja bolidu budowanego i promowanego przez studentów dwóch polskich uczelni - technicznej i biznesowej.

Projekt WUT Racing to nie tylko setki przepracowanych godzin i innowacyjne rozwiązania techniczne. To spełnienie marzeń o wystartowaniu w największym i najbardziej prestiżowym konkursie w Europie - Formuła Student Italy. Studenci odpowiedzialni są nie tylko za zaprojektowanie i zbudowanie bolidu, ale również za biznesowe elementy takie jak pozyskanie sponsorów i promocja projektu. Dzięki temu studenci rozwijają umiejętności i wiedzę jako "praktyczni" projektanci. To uczy wszystkich dotrzymywania napiętych harmonogramów oraz pracy w zróżnicowanym zespole.

To co dodatkowo wyróżnia ten projekt to współpraca międzyuczelniana. Studentów z Politechniki Warszawskiej od strony biznesowej wspierają studenci Szkoły Głównej Handlowej, członkowie Studenckiego Koła Naukowego Zarządzania Projektami. Również dla nich jest to duże wyzwanie - współpraca ze sponsorami (ArcelorMittal, GF Agie Charmilles, BOSCH, Techniko, Getin Bank, Elesa Ganter) wymaga pełnego profesjonalizmu i dużego zaangażowania.

ycipk-gw7tek
(fot. Materiały prasowe)
Podziel się

Zespół WUT Racing można spotkać nie tylko w murach uczelni, ale również na komercyjnych targach branżowych czy imprezach motoryzacyjnych. Studenci wierzą, że we wrześniowych zawodach uda im się osiągnąć wysokie miejsce, dodatkowo ich celem jest zdobycie nagrody dla najlepszego debiutanta. Chcą to osiągnąć głownie dzięki zaawansowanej aerodynamice pojazdu oraz przez zastosowanie sprężarki mechanicznej, do tej pory nie stosowanej w tego typu pojazdach.

Wyniki osiągane przez bolid są imponujące - samochód będzie rozpędzał się do 100 km/h w czasie około 4 s. Aktualnie trwają prace wykończeniowe, a na czerwiec zaplanowane są pierwsze jazdy testowe. Więcej informacji na temat samego projektu jak również możliwości obejrzenia bolidu na stronie projektu www.wutracing.pl.

sj

ycipk-gw7tek

Wielu kierowców rajdowych od tego zaczynało! Ty też możesz się sprawdzić!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-gw7tek

ycipk-gw7tek
ycipk-gw7tek