Trwa ładowanie...
d3vsu3f
d3vsu3f

Stolica/ Od piątku zmiany organizacji ruchu i utrudnienia dla kierowców

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3vsu3f

Od piątku kierowcy muszą przygotować się na zmianę organizacji wielu stołecznych ulic. Otwarty zostanie np. ślimak łączący Trasę Łazienkowską z Wisłostradą. Duże utrudnienia dla warszawiaków będą jednak związane z niedzielną imprezą "Biegnij Warszawo".

Z nowego ślimaka prowadzącego z Trasy Łazienkowskiej od strony centrum na Wisłostradę w stronę Bielan kierowcy będą mogli skorzystać od piątku od godz. ok. 22. Droga została zamknięta w lipcu u.br. Drogowcy zburzyli stara estakadę i wybudowali ją od nowa.

O tej samej godzinie zostanie jednak zamknięty zjazd z Trasy Toruńskiej na ul. Jagiellońską na węźle Modlińska. Na Jagiellońską będzie można zjechać tymczasowym przejazdem przez pętlę autobusową. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 17 października.

d3vsu3f

Stołeczny magistrat poinformował ponadto, że utrudnienia dla kierowców będą czekały na al. Dzieci Polskich w rejonie pętli autobusowej. W piątek ok. godz. 11 zamknięta dla ruchu będzie połowa jezdni w kierunku ul. Żegańskiej na wysokości ulic Jeleniej i Trzykotki. Objazd zostanie poprowadzony przez ul. Trakt Brzeski. Ruch w przeciwnym kierunku będzie odbywał się bez utrudnień. Zamknięcie części ulicy związane jest z budową kanalizacji i potrwa do końca października.

W piątek od godz. 22 do poniedziałku do 4 rano zamknięta dla ruchu będzie też ul. Swojska na odcinku od ul. Krzewnej do Jesiotrowej. Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu ulicami: Klukowska - Bukowiecka - Radzymińska - Łodygowa lub Klukowska - Jesiotrowa.

Przed weekendem zmieni się też organizacja ruchu na ul. Marymonckiej. Od godz. 22 w piątek wyłączona z ruchu zostanie wschodnia jezdnia pomiędzy mostem Marii Skłodowskiej-Curie a ul. S. Żeromskiego. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się na jezdni zachodniej. Magistrat przypomniał, że wcześniej Marymoncka była zwężona od węzła przy moście do ul. Podleśnej. Zwężony odcinek zostanie przedłużony do ul. S. Żeromskiego.

Na skrzyżowaniu z Żeromskiego kierowcy jadący w kierunku mostu będą musieli przejechać na zachodnią jezdnię, gdzie będzie jeden pas ruchu. Na jezdni zachodniej, normalnie prowadzącej w stronę Trasy Armii Krajowej, wytyczone zostaną pasy ruchu w obie strony. Kierowcy jadący na północ, chcąc wrócić na właściwą jezdnię ul. Marymonckiej będą to musieli zrobić przed węzłem z mostem.

d3vsu3f

Warszawiacy muszą się również przygotować na utrudnienia związane z niedzielnymi biegami w Warszawie. Trasa zawodów "Biegnij Warszawo" będzie prowadzić m.in. przez: Czerniakowską, Spacerową, Puławską, Aleje Ujazdowskie, Marszałkowską, Aleje Jerozolimskie, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Wiejską, Górnośląską i Łazienkowską.

Ponadto, akcja "Maszeruję - Kibicuję" obejmie ulice: Szwoleżerów, Agrykolę, Al. Ujazdowskie, pl. Trzech Krzyży, Mokotowską, Wilczą i Łazienkowską.

W niedzielę od ok. godz. 5 rano nieprzejezdna będzie ul. Łazienkowska; od ok. 7 Łazienkowska i jezdnia zachodnia ul. Czerniakowskiej pomiędzy ul. Łazienkowską a ul. Szwoleżerów; od ok. godz. 9 Łazienkowska i cała Czerniakowska miedzy Łazienkowską a Szwoleżerów. Ponadto od ok. 10.45 nieprzejezdna będzie cała trasa biegu. Utrudnienia mają się zakończyć do 15.30.

W związku z biegiem inaczej kursować będzie komunikacja miejska. Autobusy będą jechały objazdami, bądź najbliższymi przejezdnymi równoległymi do trasy biegu arteriami.

Zmiany dotyczyć będą autobusów linii: 107, 108, 116, 117, 118, 119, 127, 128, 141, 158, 159, 162, 166, 167, 168, 171, 175, 180, 185, 187, 222, 501, 503, 507, 517, 519, 520, 521, 522 i 525.

d3vsu3f

Podziel się opinią

Share

d3vsu3f

d3vsu3f