Trwa ładowanie...

Starsze motocykle nie wjadą do Krakowa? Jest projekt uchwały

Władze województwa małopolskiego pracują nad uchwałą zakazującą wjazdu do dużych miast pojazdom niespełniającym norm emisji spalin Euro 4 i wyższych. W praktyce wyklucza to większość motocykli wyprodukowanych przed 2016 rokiem.

Share
Norma Euro 4 dla motocykli obowiązuje dopiero od 1 stycznia 2016 roku
Norma Euro 4 dla motocykli obowiązuje dopiero od 1 stycznia 2016 rokuŹródło: Materiały prasowe
dao5c6g

Kilkuletnie motocykle już niebawem mogą zniknąć z ulic Krakowa. Wszystko z powodu projektu, nad którym pracują władze woj. małopolskiego. Zakłada on utworzenie stref czystego transportu opartych na normach emisji spalin Euro.


Planowana strefa w Krakowie miałaby sięgać aż do drugiej obwodnicy miasta, a wstęp do niej byłby dozwolony tylko dla pojazdów benzynowych spełniających normę Euro 4 lub wyższą i diesli z normą Euro 5.


To zła wiadomość dla właścicieli starszych motocykli. Trzeba bowiem wspomnieć, że w przypadku jednośladów norma Euro 4 obowiązuje dopiero od 1 stycznia 2016 roku. Wiele motocykli produkowanych przed tym okresem nie spełnia więc jej wymogów.

Projekt czeka jeszcze na konsultacje społeczne. Niewykluczone, że w ich wyniku motocykle zostaną zwolnione z zakazu wjazdu do nowych, planowanych stref czystego transportu. Jeśli tak się nie stanie, właściciele starszych jednośladów będą musieli w Krakowie przesiąść się na inne pojazdy.

STAG: Q&A ODCINEK 3

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dao5c6g

Podziel się opinią

Share
dao5c6g
dao5c6g
Więcej tematów