Trwa ładowanie...
d4769hm
d4769hm

Stargard Szczeciński/ Zakończono rozbudowę fabryki opon Bridgestone

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4769hm

Dzięki zakończonej w piątek, wartej 120 mln euro, rozbudowie fabryki opon Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim (Zachodniopomorskie) zakład zwiększył zatrudnienie o 170 osób i uruchomił nową linię produkcyjną.

"Fabryka, na terenie której się znajdujemy, jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych japońskiego koncernu Bridgestone" - powiedział w piątek dyrektor Bridgestone Stargard Gert Jansen. Jak dodał produkowane są w niej wysokiej jakości opony do samochodów ciężarowych i autobusów oraz bieżniki PCT.

"Ostatnie inwestycje w fabryce sięgnęły wartość 120 mln euro. Dzięki temu powstało tu ponad 170 nowych miejsc pracy. W ciągu ostatnich lat uruchomiliśmy również linię do produkcji bieżników oraz nowoczesnych opon ecopia" - powiedział.

d4769hm

Dziennie w fabryce produkuje się 3600 opon i 1700 pasów bieżnika.

Przemysław Iwanek z Bridgestone Stargard powiedział dziennikarzom, że najważniejszym elementem dwuletniej rozbudowy zakładu jest wprowadzenie produkcji bieżników PCT. "To jedyna fabryka Bridgestone na świecie, która produkuje jednocześnie opony i bieżniki PCT - dodał Iwanek.

W fabryce powstają m.in. "paliwooszczędne" opony serii ecopia i bieżniki PCT, którymi zastępuje się zużyty bieżnik w oponach samochodach ciężarowych i autobusach; dzięki bieżnikowaniu duże opony można powtórnie wykorzystać. Opony ze stargardzkiej fabryki trafiają do klientów na całym świecie, w tym do producentów takich pojazdów jak: Daimler, IVECO, Volvo czy Scania.

W stargardzkiej fabryce, którą wybudowano w 2009 r., pracuje obecnie 835 pracowników. To jeden z czterech zakładów produkcyjnych Bridgestone w Polsce. Łączna wartość inwestycji japońskiego koncernu w naszym kraju to 536 mln euro.

d4769hm

Bridgestone to producent opon do m.in. samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, motocykli, maszyn rolniczych, samolotów oraz maszyn. Japoński koncern założony w 1931 r., ma obecnie ponad 170 fabryk ogumienia na całym świecie i zatrudnia ponad 144 tys. pracowników.

d4769hm

Podziel się opinią

Share

d4769hm

d4769hm