Trwa ładowanie...
sms
19-01-2015 14:29

SMS-y od policji dla radomskich kierowców

SMS-y od policji dla radomskich kierowcówŹródło: PAP/Wojciech Pacewicz
d2kv2a5
d2kv2a5

Będzie szybko, sprawnie i bezpiecznie. Informacje dotyczyć mają wypadków, zablokowanych dróg czy objazdów. Radomska policja, jako pierwsza w kraju, zamierza ostrzegać kierowców SMS-ami przed zagrożeniem na drodze. Wystarczą darmowa aplikacja i smarfony.

W Radomiu z systemu korzystają już strażnicy miejscy i drogowcy. Każdy, kto pobrał darmowy program, otrzymuje wiadomości o utrudnieniach czy spodziewanej gołoledzi. Teraz, jak mówi Kamila Adamska z Komendy Miejskiej, z dobrodziejstwa takiego sposobu komunikacji będzie korzystać także policja. - Jeżeli na którejś z ulic dojdzie do wypadku, nie będzie można przejechać, bo utworzy się korek, albo policja wyznaczy objazd, bezzwłocznie będziemy słać SMS z taką informacją - tłumaczy Adamska. Pierwsze informacje od policjantów mają się pojawić się w ciągu najbliższego tygodnia.

Na terenie całego kraju w bezpiecznej i płynnej jeździe pomóc może również popularne „radyjko”. Kierowcom osobówek kojarzy się ono przede wszystkim z ostrzeganiem przed patrolami policji, jednak komunikacja przez CB-radio ma też inny, jeszcze ważniejszy cel – informowanie o zagrożeniach i utrudnieniach na drodze. Kierowcy sami przekazują sobie takie wiadomości, ale teraz dostanli dodatkową pomoc. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na kanale 19. nadaje komunikaty o problemach drogowych i sytuacji meteorologicznej.

d2kv2a5

Dzięki nowej inicjatywie kierowcy w szybki sposób otrzymują sprawdzone informacje na temat wszelkich utrudnień w ruchu. Oznacza to ostrzeżenia przed zatorami powstającymi w miejscach wypadków, ale też np. o tym, że w danym miejscu tworzy się gołoledź. Komunikaty pochodzą z Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Narodowego i szacuje się, że mogą trafić nawet do 2 mln kierowców.

Źródło: IAR, PAP
tb/

d2kv2a5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kv2a5
Więcej tematów