Trwa ładowanie...
d2lkhjc

Słynny olimpijczyk zatrzymany za jazdę po alkoholu?

Share
d2lkhjc

Wielokrotny mistrz olimpijski Michael Phelps został aresztowany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwym. To nie pierwsze tego typu wpadka amerykańskiego pływaka.

Michaela Phelpsa zatrzymano na autostradzie I-95 w Baltimore. Powodem było znaczne przekroczenie prędkości. Słynny pływak jechał swoim Land Roverem 135 kilometrów na godzinę przy ograniczeniu do 70 kilometrów na godzinę. Phelps przekroczył też podwójną ciągłą linię.

Policjant, który zatrzymał Phelpsa wyczuł, że jest on nietrzeźwy. Poddał go więc standardowemu testowi na obecność alkoholu lub innych substancji odurzających. Polega on na tym, że kierowca musi maszerować w linii prostej i utrzymać się na jednej nodze przez 30 sekund. Policjant każe mu też podążać wzrokiem za palcem lub długopisem i obserwuje czy nie uciekają mu gałki oczne.

Michael Phelps oblał serię tego rodzaju prób, co dało policjantowi powód do zatrzymania. Kilka godzin później został zwolniony. Policja nie ujawniła pod wpływem jakiej substancji był pływak. Dziesięć lat temu Michael Phelps został aresztowany za jazdę po alkoholu. W 2009 roku w świat obiegło zdjęcie Phelpsa z fajką służącą do palenia marihuany.

Źródło: IAR
ll/tb/ll, moto.wp.pl

d2lkhjc

Podziel się opinią

Share
d2lkhjc
d2lkhjc
Więcej tematów