Trwa ładowanie...
d1j6h9a

Słynna Isolde Holderied na trasie rajdu Silvretta Classic

W dniach 6-8 lipca 2017 roku odbywa się dwudziesty rajd Silvretta Classic. Przez trzy dni kierowcy klasycznych samochodów pokonują malowniczo położone trasy doliny Montafon. W imprezie weźmie udział słynna Isolde Holderied za kierownicą Toyoty Land Cruiser BJ42.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Słynna Isolde Holderied na trasie rajdu Silvretta Classic
(Materiały prasowe)
d1j6h9a

Na trasie rajdu Silvretta Classic pojawiłą się zasiadająca za kierownicą klasycznej Toyoty BJ42 słynna niemiecka zawodniczka Isolde Holderied. W latach 90. była sześciokrotnie najszybszą kobietą na Rajdzie Monte Carlo, a w 1998 i 1999 roku jako kierowca Toyota Castrol Team została mistrzynią świata w kategorii kobiet w WRC.

Rajd jest organizowany od 1998 roku, a w tegorocznej odsłonie startuje 180 samochodów. Trasa – rozłożona na trzy dni – ma długość 600 kilometrów i prowadzi przez austriackie Alpy. Zawodnicy wjeżdżają m.in. na wysokość ponad 2 tys. m n.p.m., a na trasie czekają na nich strome podjazdy i wiele ostrych zakrętów.

Materiały prasowe

Wśród startujących samochodów bardzo często pojawiają się rzadkie, klasyczne modele – zarówno te z lat 20. i 30., jak i wyprodukowane w późniejszych dekadach.

Toyota BJ42 ma pod maską silnik o pojemności 3431 cm3 i mocy 90 KM. Seria 40 produkowana była przez 26 lat i dzięki swojej legendarnej już niezawodności została zapamiętana przez tysiące użytkowników na całym świecie. W sumie z fabryk Toyoty wyjechał ponad milion egzemplarzy "czterdziestek" w różnych odmianach i rozstawach osi. Produkcję ostatecznie zakończono w 1986 roku.

d1j6h9a

Podziel się opinią

Share

d1j6h9a

d1j6h9a