Trwa ładowanie...
d41bjy6

Skoda wyprodukowała już 100 tys. sztuk najnowszego modelu Superb

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda wyprodukowała już 100 tys. sztuk najnowszego modelu Superb
(zdjęcie producenta)
d41bjy6

*Fabryka w czeskich Kvasinach wyprodukowała właśnie 100-tysięczny egzemplarz trzeciej generacji flagowego modelu Skody - Superb. Od wprowadzenia go na rynek w 2001 r. z zakładu w hradeckim kraju wyjechało 850 tys. takich aut. *

Superb jest najbardziej prestiżowym modelem czeskiego producenta. Auto produkowane jest w ramach współpracy z niemieckim koncernem Volkswagen i technologicznie bazuje na platformie podwoziowej MQB, którą wykorzystują m.in: Audi A3, Seat Leon, Volkswagen Touran i VW Passat. Na potrzeby czeskiej limuzyny wydłużono ją jednak o ok. 10 cm w porównaniu do Passata. Trzecia generacja auta (B8) zadebiutowała podczas ubiegłorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie i jest dostępna z gamą 5 jednostek napędowych - trzech benzynowych i dwoma dieslami - oraz w dwóch wersjach nadwoziowych - kombi i liftback.

Zanim rozpoczęto produkcję tego modelu, Skoda musiała przeprowadzić gruntowną modernizację zakładu w Kvasinach, by wszelkie procesy technologiczne odpowiadały standardom i wymaganiom związanym z wytwarzaniem najbardziej zaawansowanego technologicznie auta w historii firmy.

BC

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

d41bjy6

Podziel się opinią

Share

d41bjy6

d41bjy6