Trwa ładowanie...
d4190wq

Skoda Roomster jednak nie doczeka się następcy?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skoda Roomster jednak nie doczeka się następcy?
(zdjęcie producenta)
d4190wq

Roomster to mały kombivan Skody, który zyskał popularność dzięki praktycznemu i pojemnemu wnętrzu oraz atrakcyjnej cenie. Z drugiej jednak strony jego przeciwnicy zwracali uwagę na niezbyt spójną stylistykę. Model te ma swoje lata i zniknął już z oferty, więc czeska marka pracowała nad następcą. Jednak najnowsze doniesienia niemieckiego „Auto Motor und Sport” sugerują, że projekt został zarzucony.

Nowy Roomster został już przyłapany podczas testów w pełnym kamuflażu. Jednak i tak było wyraźnie widać, że model ten jest mocno spokrewniony z nowym (produkowanym w Polsce) Volkswagenem Caddy, co oznaczało zerwanie z kontrowersyjną stylistyką. Jak twierdzą niemieccy dziennikarze, mimo daleko posuniętych prac, zrezygnowano z drugiej generacji Roomstera. Nie wiadomo co miałoby stać za taką decyzją, ale możliwe, że przedstawiciele koncernu stwierdzili, iż sprzedawanie Caddy’ego z czeskim logo tworzy nieopłacalną wewnętrzną konkurencję.

O tym, czy faktycznie Roomster nie doczeka się następcy, przekonamy się niedługo. Trzeba jednak pamiętać, że już wcześniej Skoda przesuwała premierę tego modelu. Nie byłoby zatem wielkim zaskoczeniem, gdyby plotki okazały się prawdziwe i faktycznie całkowicie zrezygnowano z kombivana Skody.

d4190wq

Zdaniem „Auto Motor und Sport” inżynierowie czeskiej marki mają się teraz skupić na SUV-ach i crossoverach, które choć nie tak praktyczne jak Roomster, to są dużo popularniejsze wśród klientów.

sj, moto.wp.pl

Jedziesz własnym autem i nie płacisz za paliwo. To BlaBlaCar. Wypróbuj!

d4190wq

Podziel się opinią

Share

d4190wq

d4190wq