Trwa ładowanie...

Scorpionsi przetestują Amaroka na Dakarze

Scorpionsi przetestują Amaroka na DakarzeŹródło: zdjęcie producenta
d1iy411
d1iy411

Muzycy, pochodzącego z Hanoweru, znanego na całym świecie rockowego zespołu The Scorpions, należą do pierwszych fanów tego dużego samochodu. Ich zdaniem Volkswagen Amarok i muzyka rockowa idealnie do siebie pasują. Założyciel grupy i pierwszy gitarzysta, Rudolf Schenker wypróbuje tego pickupa osobiście na trudnych odcinkach Rajdu Dakar w styczniu 2010 roku.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Rudolf Schenker i wokalista Klaus Meine z The Scorpions byli pierwszymi gwiazdami, które zobaczyły nowego pickupa w zakładach Volkswagena. „Amarok jest super pod względem stylistycznym, przyciąga wzrok, człowiek ma ochotę natychmiast w nim usiąść i ruszyć przed siebie. On jest jak zwierzę” - powiedział Rudolf Schenker. "To wóz dla prawdziwych facetów" - dodał Klaus Meine.

Ścisłe powiązanie Scorpionsów z Volkswagenem ma swoją historię: po utworzeniu grupy w 1965 roku ich pierwszym zespołowym samochodem był „ogórek”. Rudolf Schenker, który niedawno wydał książkę „Rock your Life”, z entuzjazmem zareagował, gdy dowiedział się, że Volkswagen Amarok będzie oficjalnym samochodem towarzyszącym Rajdowi Dakar. Zaproponował rzecznikowi zarządu marki, że przetestuje pickupa podczas "rest days" rajdu.

d1iy411

* ZOBACZ JAK WYGLĄDA VW AMAROK * Rudolf Schenker sprawdzi Volkswagena Amaroka w sobotę, 9 stycznia 2010 roku podczas Rajdu Dakar w Antofagasta w Chile.

(fot. zdjęcie producenta)
Źródło: (fot. zdjęcie producenta)

Volkswagen jest oficjalnym dostawcą samochodów na Rajd Dakar, do dyspozycji organizatorów tej imprezy oddano łącznie 35 Amaroków oraz inne pojazdy, w tym także Multivany PanAmericana.

The Scorpions wydali w ciągu 40 lat łącznie 22 albumy studyjne, sprzedali 80 milionów płyt i otrzymali około 100 złotych i platynowych krążków. Uważani są za jedną z najpopularniejszych na świecie niemieckich grup. Ich przebój "Wind of Change" na początku lat 90. znalazł się na pierwszych miejscach list przebojów w 11 krajach. Podczas światowych tournee zespół zagrał w ponad 80 państwach. Scorpionsi mają rzesze wiernych fanów przede wszystkim w Ameryce Południowej, Azji i Europie Wschodniej. Na początku tego roku otrzymali nagrodę przemysłu muzycznego za całokształt artystycznej działalności.

d1iy411
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iy411
Więcej tematów