Trwa ładowanie...
d19ge3u

Scania znów poszukuje najlepszego młodego kierowcy ciężarówki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Scania znów poszukuje najlepszego młodego kierowcy ciężarówki
(zdjęcie producenta)
d19ge3u

Po raz szósty Scania poszukuje najlepszego młodego kierowcy samochodu ciężarowego, który będzie reprezentował nasz kraj w finale konkursu Young European Truck Driver 2014.

Konkurs odbędzie się w tym roku w 40 krajach na całym świecie. Szacunki mówią, że zgłosi się do niego 85 000 młodych kierowców, którzy powalczą o prestiżowy tytuł oraz nagrodę główną - nową Scanię Streamline o wartości 100 000 euro.

Pierwzy etap stanowią eliminacje regionalne, które wyłonią 10 reprezentantów regionów. Spotkają się oni na finale krajowym rozgrywanym podczas Pomorskiej Miss Scania w Gdańska (29-30 sierpnia). Konkurencje będą sprawdzały umiejętności z zakresu jazdy defensywnej, jazdy ekonomicznej, precyzji na placu manewrowym oraz wiedzy teoretycznej. Wzorem ubiegłego roku znajdzie się też kategoria "Zdrowie i Bezpieczeństwo".

d19ge3u

Zwycięzcy krajowi spotkają się w Wielkim Finale, który zostanie rozegrany we wrześniu w Szwecji. Uczestnikami mogą być kierowcy posiadający kategorię prawa jazdy C+E urodzeni w 1979 r. lub później.

Źródło: Scania

ll/moto.wp.pl

Duży wybór alkomatów w niskich cenach. Kliknij i zobacz najpopularniejsze oferty!

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u