Trwa ładowanie...
10-07-2014 12:16

Samochodem po Europie z aplikacją A2 DO EUROPY!

Share
Samochodem po Europie z aplikacją A2 DO EUROPY!Źródło: materiały prasowe
d4def8h

47 proc. Polaków planuje w tym roku wyjazd na wakacje, 34 proc. deklaruje, że spędzi je za granicą (AC Nielsen na zlecenie Mondial Assistance, maj 2014), 72 proc. Polaków planujących w tym roku wakacyjny wyjazd w kraju zamierza pojechać własnym samochodem (AC Nielsen, maj 2014). Warto się do tego przygotować.

Polscy kierowcy postrzegani są jako jedni z najgorszych kierowców w Europie (MSZ, 2013). Z myślą o kierowcach wybierających się w wakacyjna podróż po Polsce i innych krajach Europy, Autostrada Wielkopolska SA przygotowała pierwszy i jedyny kompleksowy mobilny przewodnik podróży A2 DO EUROPY. Nowa aplikacja umożliwia:
- obliczenie kosztów podróży w granicach 46 krajów europejskich,
- uzyskanie najważniejszych informacji związanych podróżowaniem po danym państwie,
- skorzystanie z wirtualnego alkomatu.

To pierwsza i jedyna w Europie tak kompleksowa, DARMOWA aplikacja.

- Prognozy wskazują, że blisko 5 mln Polaków spędzi w tym roku wakacje poza Polską, głównie w Chorwacji, Hiszpanii, Grecji i we Włoszech. Na letni wypoczynek wielu z nas wybierze się w podróż samochodem. Wychodząc naprzeciw potrzebom kierowców decydującymi się na podróż europejskimi autostradami, uaktualniliśmy i rozszerzyliśmy funkcjonalność aplikacji A2 DO EUROPY. W wersji letniej aplikacja pozwala zaplanować trasę do każdego miejsca w Europie. Pomoże nam zorganizować wakacyjną podróż zarówno do dużych kurortów oraz stolic europejskich, jak i mniejszych miejscowości, rzadziej odwiedzanych przez turystów. Liczymy, że dzięki tak kompleksowemu rozwiązaniu, każdy kierowca wyruszy na wakacje w pełni przygotowany, pamiętając o odpowiednim wyposażeniu samochodu, limitach prędkości, przepisach drogowych, kalkulując koszty opłat drogowych oraz szacunkowego zużycia paliwa – informuje Zofia Kwiatkowska rzecznik AWSA.

d4def8h

A2 DO EUROPY to informacje o:

  1. Kosztach przejazdu w tym: opłatach za korzystanie z dróg/winietach, opłatach za tunele, mosty, drogi wysokogórskie, wysokości mandatów, szacunkowym koszcie potrzebnego paliwa.
  2. Długości planowanej trasy.
  3. Obowiązujących limitach prędkości w danym kraju.
  4. Ważnych telefonach (alarmowych, konsulaty etc.).
  5. Obowiązkowym wyposażeniu pojazdu w danym kraju.
  6. Liczbie promili w organizmie – aplikacja została wzbogacona o wirtualny alkomat, który na podstawie wprowadzonych danych, pozwala kierowcy obliczyć szacunkową liczbę promili w organizmie oraz sprawdzić ile czasu powinno upłynąć, zanim użytkownik będzie mógł bezpiecznie usiąść za kierownicą.

Dzięki geolokalizacji, aplikacja przesyła pakiet informacji dotyczących prowadzenia pojazdu w kraju, w którym aktualnie znajduje się użytkownik. Istnieje także możliwość wyboru kraju z listy dostępnych państw.

- Z raportu Ministerstwa Spraw Zagranicznych wynika, że wśród negatywnych cech Polaków mieszkańcy Europy nadal wymieniają zachowanie polskich kierowców („Określenie wizerunku, który Polska powinna promować za granicą”, 2013). Dzięki łatwej w użyciu aplikacji A2 DO EUROPY, kierowcy uzyskają dostęp do kompleksowego zbioru zasad podróżowania po europejskich trasach. Mamy nadzieję, że świadome planowanie podróży wpłynie na lepsze zachowanie za kółkiem i poprawi wizerunek polskiego kierowcy zagranicą – dodaje Zofia Kwiatkowska

d4def8h

A2 DO EUROPY pozawala na wyznaczenie trasy bez ograniczeń w ramach następujących państw: Albania, Andora, Austria, Belgia, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Kazachstan, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Niemcy, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Ukraina, Watykan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Aplikację A2 DO EUROPY znajdziemy na oficjalnym profilu Autostrady Wielkopolskiej SA na Facebooku (https://www.facebook.com/AutostradaWielkopolska) z możliwością mobilnego odbioru, na stronie internetowej Autostrady Wielkopolskiej SA pod adresem http://europa.autostrada-a2.pl/), a także w appstorach z opcją darmowego pobrania na smartfona.

Dodatkowo na profilu AWSA na Facebook przeprowadzona zostanie kampania informacyjna mająca na celu edukację internautów w zakresie korzystania z aplikacji A2 DO EUROPY, a także podróżowania po autostradach europejskich, obowiązujących przepisów i kultury jazdy. AWSA przygotowała również w czasie wakacji serię konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Ponadto AWSA będzie zachęcała kierowców do prewencyjnego sprawdzania stanu trzeźwości przy użyciu wirtualnego alkomatu A2 DO EUROPY.

tb/

d4def8h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4def8h
d4def8h
Więcej tematów