Trwa ładowanie...
d24nd4y
d24nd4y
Wiadomości

Rzeszów/ Ponad 20 mln zł kosztować będzie przebudowa al. Sikorskiego

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d24nd4y

Ponad 20 mln zł kosztować ma przebudowa al. Sikorskiego w Rzeszowie (Podkarpackie). Droga zostanie m.in. poszerzona do czterech pasów ruchu. Inwestycję, która dofinansowana została z budżetu UE, wykona firma Skanska.

Jak poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki, w przetargu na wykonanie tej inwestycji wpłynęły trzy oferty, wynosiły od 20 mln zł do 29 mln zł. Miasto szacowało, że inwestycja będzie kosztować ok. 34 mln zł.

"Wybraliśmy ofertę najtańszą, którą złożyła firma Skanska i opiewa na 20,2 mln zł. Teraz czekamy na ewentualne odwołania pozostałych uczestników przetargu. Jeśli ich nie będzie, to na przełomie lipca i sierpnia podpiszemy umowę. Liczymy, że prace przy rozbudowie drogi rozpoczną się jeszcze w sierpniu" - dodał.

d24nd4y

Al. Sikorskiego to jedna z najważniejszych dróg wyjazdowych z Rzeszowa, jest też częścią drogi wojewódzkiej nr 878. Przetarg, który został już rozstrzygnięty zakłada jej rozbudowę od skrzyżowania z ul. Malowniczą do granic miasta.

Zakres prac jest podobny do tego, który wykonany został w poprzednich dwóch etapach rozbudowy tej trasy. Aleja zostanie poszerzona do czterech pasów ruchu, wybudowane zostaną też chodniki, droga zostanie również odwodniona.

Termin zakończenie prac to czerwiec 2018 r., ale jak zapowiada Chłodnicki, miasto będzie namawiało wykonawcę do szybszego wykonania inwestycji. "Chcielibyśmy, aby przebudowa zakończyła się w 2017 r." - dodał.

Samorząd Rzeszowa pozyskał dofinansowanie na tę inwestycję z Programu Polska Wschodnia.

d24nd4y

Pierwszy etap przebudowy alei Sikorskiego, od skrzyżowania z Powstańców Warszawy i Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Robotniczą, wykonano w latach 2007-2008. Drogę częściowo poszerzono, wymieniono nawierzchnię, zamontowano ekrany chroniące przed hałasem. Koszt tych prac wyniósł ponad 27 mln zł, z czego ok. 60 proc. pochodziło z pieniędzy unijnych.

Drugi etap prac od skrzyżowania z ul. Robotniczą do skrzyżowania z ul. Malowniczą zakończono pod koniec ubiegłego roku. Droga została poszerzona do czterech pasów ruchu, położono nową nawierzchnię i oświetlenie. Koszt wyniósł ponad 11 mln zł i był dofinansowany z funduszy unijnych.

d24nd4y

Podziel się opinią

Share

d24nd4y

d24nd4y