Trwa ładowanie...
ycipk-310g2n

Rząd Ekwadoru zagroził gigantom naftowym

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rząd Ekwadoru zagroził gigantom naftowym
(Jupiterimages)
ycipk-310g2n

Gabinet prezydenta Ekwadoru Rafaela Correi zagroził międzynarodowym gigantom naftowym odebraniem koncesji, jeśli nadal sprzeciwiać się będą rosnącej kontroli państwa nad tym sektorem - poinformowało BBC News na swoich stronach internetowych.

Correa powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że każdego dnia miliony dolarów, które powinny być zyskiem państwa, trafiają do firm naftowych.

Rząd Ekwadoru od pewnego czasu naciska na nie, by zrezygnowały z koncesji, które dają im udział w zysku z eksploatacji złóż ropy naftowej, a w zamian podpisały kontrakty na usługi.

ycipk-310g2n

- Moja cierpliwość się wyczerpała - powiedział Correa, informując zarazem, że jego gabinet wyśle do Kongresu projekt ustawy, która pozwoli na odebranie pól naftowych zagranicznym firmom, jeśli nie zgodzą się one na podpisanie nowych kontraktów.

W Ekwadorze działają takie firmy jak będąca własnością Chińczyków Andes Petroelum, brazylijski gigant naftowy Petrobras i Repsol-YPF, w którym główne udziały ma kapitał hiszpański i argentyński.

Ekwador jest piątym największym producentem ropy naftowej w Ameryce Łacińskiej, jednak według ocen Banku Światowego ok. 56 proc. populacji tego kraju żyje w nędzy.

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-310g2n

ycipk-310g2n
ycipk-310g2n