Trwa ładowanie...
ddqcp7k

Ruszyła produkcja nowego Opla Insignii. Jeden z trzech pierwszych egzemplarzy trafi do Polski

W fabryce Opla w niemieckim Russelsheim ruszyła produkcja drugiej generacji Opla Insignii. Taśmę montażową opuściły już pierwsze egzemplarze. Jeden z nich trafi do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyła produkcja nowego Opla Insignii. Jeden z trzech pierwszych egzemplarzy trafi do Polski
(Materiały prasowe)
ddqcp7k

Insignia to flagowy model Opla, który całkowicie się zmienił w porównaniu do poprzedniej generacji. Jak podczas uroczystości uruchomienia produkcji wspomniał Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny niemieckiej marki, w przygotowanie tego samochodu Opel zainwestował ponad 500 mln euro.

Inauguracyjnym egzemplarzem, który zjechał z taśmy montażowej była biała Insignia Grand Sport (liftback) z 2-litrowym silnikiem Diesla o mocy 170 KM. Poinformowano, że pierwsze trzy samochody z produkcji seryjnej pojadą do Polski, Danii i Niemiec. Polska została wyróżniona ze względu na fakt, że auto cieszy się w naszym kraju dużą popularnością.

Zamówienia zarówno na Insignię w wersji liftback, jak i kombi (Sports Tourer) można składać już od 16 lutego, ale w salonach sprzedaży flagowy model Opla pojawi się latem.

Choć poprzednia generacja Insignii odniosła duży sukces, gdyż sprzedano 940 tys. egzemplarzy tego auta, to miała ona kilka znaczących wad. Flagowy Opel prezentował się atrakcyjnie i najbardziej przyciągał właśnie stylistyką. Niestety, mimo sporych wymiarów zewnętrznych, samochód był ciaśniejszy od konkurentów. W nowej odsłonie już nie można narzekać na brak miejsca, a auto jest przy tym zdecydowanie lżejsze (nawet o 200 kg). Dzięki temu nowa Insignia lepiej się prowadzi i zużywa mniej paliwa.

ddqcp7k

Podziel się opinią

Share

ddqcp7k

ddqcp7k