Trwa ładowanie...

Ruszyła pierwsza w Polsce usługa carsharingowa

Share
Ruszyła pierwsza w Polsce usługa carsharingowa
Źródło: Materiały prasowe
da1my0r

W Warszawie ruszyła pierwsza w Polsce usługa carsharingowa pod nazwą 4Mobility. Mogą z niej korzystać pracownicy firm współpracujących z organizatorem przedsięwzięcia - Carsharing 4Mobility.

Usługa dzieli się na dwie główne części - 4Private i 4Business. Pierwsza proponuje prywatne przejazdy dla pracowników, którzy do tej pory poruszali się po mieście własnym samochodem, taksówkami czy komunikacją miejską. Z aut można też korzystać np. podczas weekendowych wypadów za miasto. 4Business natomiast przewidziano dla firm, których pracownicy na co dzień korzystają z aut służbowych, pokonując w skali roku niewielkie dystanse.

Samochód rezerwuje się za pomocą aplikacji mobilnej lub komputera. Wynajęty pojazd czekający na parkingu otwiera się za pośrednictwem smartfonu. Po skorzystaniu z auta oddaje się je w punkcie odbioru i zamyka, również poprzez telefon. Rozliczenie następuje bezgotówkowo - w przypadku 4Private opłata zostanie automatycznie pobrana z konta użytkownika, a 4Business - pod koniec miesiąca firma otrzyma fakturę VAT.

da1my0r

Zależnie od klasy modelu wynajęcie kosztuje od 0,28 zł za minutę (dni robocze w godz. 8:00-18:00). Skorzystanie z auta w godzinach wieczornych oznacza wydatek od 43 zł (stała opłata, samochód trzeba zwrócić do 8.00 dnia następnego), na weekend - od 159 zł (od pt. godz. 18.00 do pon. godz. 8.00), a na dzień ustawowo wolny od pracy - od 80 zł. Do powyższych kwot należy doliczyć opłatę za przejechany dystans - 0,60 gr/km (wynajmujący nie ponosi kosztów paliwa).

Źródło: BMW

ll

da1my0r

Podziel się opinią

Share
da1my0r
da1my0r
Więcej tematów