Trwa ładowanie...
dzx2hu8

Ruszyła akcja liczenia samochodów przez GDDKiA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ruszyła akcja liczenia samochodów przez GDDKiA
(GDDKiA)
dzx2hu8

Ruszył Generalny Pomiar Ruchu. Na wszystkich drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad pojawią się specjalne patrole, które będą zliczać przejeżdżające samochody osobowe, ciężarówki i autobusy, a także ciągniki rolnicze, czy rowery.

Rzecznik Generalnej Dyrekcji, Jan Krynicki wyjaśnia że pomiar jest niezbędny, by dane o natężeniu ruchu były aktualne. Rzecznik zwraca uwagę, że od ostatniego pomiaru w 2010 roku w Polsce pojawiło się wiele kilometrów autostrad, które w dużym stopniu zmieniły natężenie ruch na drogach krajowych. W ciągu ostatnich kilku lat Polscy zmienili trasy dojazdu na wakacje, czy wyjazdy weekendowe.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

dzx2hu8

Większość pomiaru będą wykonywać pracownicy firm wybranych przez GDDKiA. Wspierać ich będą punkty pomiarowe wyposażone między innymi w kamery wideo. Generalny Pomiar Ruchu odbywa się raz na pięć lat.

Pomiar ruchu potrwa rok. Wyniki przydadzą się do planowania kolejnych inwestycji drogowych. Będą też miały wpływ, które z tras poszerzać, czy remontować.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

Dużo jeździsz autem? Zaloguj się w BlaBlaCar - to się naprawdę opłaca!

dzx2hu8

Podziel się opinią

Share

dzx2hu8

dzx2hu8