Trwa ładowanie...

Ruszyła akcja liczenia samochodów przez GDDKiA

Ruszyła akcja liczenia samochodów przez GDDKiAŹródło: GDDKiA
d5eb8ez
d5eb8ez

Ruszył Generalny Pomiar Ruchu. Na wszystkich drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad pojawią się specjalne patrole, które będą zliczać przejeżdżające samochody osobowe, ciężarówki i autobusy, a także ciągniki rolnicze, czy rowery.

Rzecznik Generalnej Dyrekcji, Jan Krynicki wyjaśnia że pomiar jest niezbędny, by dane o natężeniu ruchu były aktualne. Rzecznik zwraca uwagę, że od ostatniego pomiaru w 2010 roku w Polsce pojawiło się wiele kilometrów autostrad, które w dużym stopniu zmieniły natężenie ruch na drogach krajowych. W ciągu ostatnich kilku lat Polscy zmienili trasy dojazdu na wakacje, czy wyjazdy weekendowe.

Większość pomiaru będą wykonywać pracownicy firm wybranych przez GDDKiA. Wspierać ich będą punkty pomiarowe wyposażone między innymi w kamery wideo. Generalny Pomiar Ruchu odbywa się raz na pięć lat.

Pomiar ruchu potrwa rok. Wyniki przydadzą się do planowania kolejnych inwestycji drogowych. Będą też miały wpływ, które z tras poszerzać, czy remontować.

Źródło: IAR

ll/moto.wp.pl

d5eb8ez
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5eb8ez
Więcej tematów