Trwa ładowanie...

Ruszyła akcja "Bezpieczny autokar - ferie 2018". GITD zadba o bezpieczeństwo dzieci

Główny Inspektorat Transportu Drogowego po raz piętnasty organizuje akcję "Bezpieczny autokar". W okresie ferii zimowych inspektorzy będą przeprowadzać wzmożone kontrole pojazdów.

Ruszyła akcja "Bezpieczny autokar - ferie 2018". GITD zadba o bezpieczeństwo dzieciŹródło: Materiały prasowe, fot: GITD
d35uhrt
d35uhrt

– Przed każdym wyjazdem na ferie zimowe chcemy przypomnieć, jak bezpiecznie wrócić z wypoczynku – mówiła podczas rozpoczęcia akcji Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska. – Zachęcamy, aby odwiedzać stronę Inspekcji Transportu Drogowego i dowiedzieć się, w jaki sposób sprawdzić stan techniczny autobusów.

Kontrole będą odbywać się w całym kraju od 15 stycznia do 25 lutego, czyli przez cały okres ferii zimowych. Pracownicy Inspekcji Transportu Drogowego będą sprawdzać przede wszystkim stan techniczny autokarów, czas pracy oraz trzeźwość kierowców. Wszystko ma na celu zapewnienie bezpiecznego wyjazdu dla dzieci.

Statystyki z przeprowadzonej rok wcześniej akcji pokazują, że takie kontrole są potrzebne. Wtedy to inspektorzy skontrolowali 1177 autokarów. Zatrzymali dowody rejestracyjne 47 z nich, z czego 8 nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy. Łącznie 154 kierowców zostało ukaranych mandatami, dobrą wiadomością jest, że żaden z nich nie był pod wpływem alkoholu.

W czasie trwania akcji zainteresowani będą mogli poznać więcej jej szczegółów korzystając ze specjalnej infolinii GIT pod numerem 22 220 43 00, która działa od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-14:00. Większość kontroli będzie przeprowadzana w specjalnych punktach, ale inspektorzy mają pojawiać się też w miejscach wyjazdu autokarów czy na najpopularniejszych szlakach komunikacyjnych. Szczegółowy wykaz dotyczący kontroli można znaleźć w przygotowanym przez GITD dokumencie.

d35uhrt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35uhrt
Więcej tematów