Trwa ładowanie...
d2qxx9o

Rusza sezon we Freestyle Motocrossie

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rusza sezon we Freestyle Motocrossie
(Materiały prasowe)
d2qxx9o

Już 2 marca rozpoczynają się Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie. W tym roku rozegranych zostanie 16 rund, zaś na mapie rozgrywek nie zabrakło Polski.

Najbliższa rywalizacja odbędzie się w Kownie, które po raz pierwszy przyjmie zawodników FMX. Tydzień później dwie rundy zostaną rozegrane w Berlinie zaś 23 marca mistrzowie ewolucji zawitają do ERGO Areny na granicy Gdańska i Sopotu.

Zarówno w Niemczech jak i Polsce będzie można zobaczyć również popisy kobiet. Podczas zawodów w Berlinie salto w tył będzie kręcić Australijka Emma McFerran zaś w naszym kraju Iwona Guzowska wykona backflipa razem z jednym z zawodników. Ryzyko takiego wyczynu jest ogromne, gdyż podczas ewolucji podwójnie obciążony motocykl trudniej wykona rotację.

d2qxx9o

Kolejne rundy odbędą się w Szwajcarii i Rosji (po dwie rundy w każdym kraju), Brazylii, Chinach (cztery rundy), Ukrainie i Łotwie. Końcowe zawody w grudniu zostały zlokalizowane w stolicy Bułgarii - Sofii. Na starcie nie zabraknie takich asów jak 3-krotny mistrz świata Remi Bizouard, Libor Podmol, Brice Izzo czy Jose Miralles.

Źródło: Sportainment

ll/moto.wp.pl

Motocykle w supercenach. Sprawdź najnowsze oferty!

d2qxx9o

Podziel się opinią

Share
d2qxx9o
d2qxx9o