Rozstrzygnięcie konkursu na projekt karoserii polskiego auta elektrycznego

Rozstrzygnięcie konkursu na projekt karoserii polskiego auta elektrycznego

Konkurs na polski samochód elektryczny cieszył się sporym zainteresowaniem. Jego organizatorem jest spółka ElectroMobility Poland, która właśnie dziś, 12 września ogłasza wyniki, i prezentuje zwycięzcę na projekt karoserii polskiego auta elektrycznego. Zapraszamy do relacji z tego wydarzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
WP

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu zakończono w maju 2017 r., a w czerwcu już gotowa była lista trzydziestu prac, które spełniały wymogi formalne. Dziś, 12 września 2017 roku, poznamy zwycięzcę.

WP

- Szukamy małego miejskiego auta elektrycznego, wpisanego w ogólnoświatowe trendy miasta przyszłości. Chcemy, żeby był bezpieczny, wygodny i przyjazny w użytkowaniu oraz łatwy do zaparkowania. Oczywiście ma być także ekonomiczny – tak Maciej Kość, prezes spółki, podsumował najważniejsze wytyczne dotyczące prac konkursowych.

Zadanie jurorów nie należało do łatwych, bo szukano przede wszystkim świeżych pomysłów. Projekt miał mieć nowatorski charakter i nawiązywać do polskości. Wśród finałowych prac znalazły się projekty inspirowane na przykład upierzeniem bociana – jak projekt firmy Soul&Mind, czy wprost nawiązujące do polskiego dorobku naukowego, jak Concept CURIE.

Zwycięzcami konkursu są Mateusz Tomiczek (Curie), Sebastian Nowak (Be-E), Łukasz Myszyński (JUNIOR) i Damian Woliński (SE1). Oprócz tego wyróżnienia otrzymali Piotr Blicharski z firmy 2Sympleks (PIX) i Jacek Chrzanowski z OneOneLab (LYNX).

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP