Trwa ładowanie...
d1zhouo

Rozrzutność w białostockim oddziale GDDKiA. Kupili sobie biurka za 9000 zł

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rozrzutność w białostockim oddziale GDDKiA. Kupili sobie biurka za 9000 zł
(PAP/Jakub Kaczmarczyk)
d1zhouo

Duża rozrzutność w białostockim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wykazała to wewnętrzna kontrola - chodzi o wyposażenie nowej części budynku przy ul. Zwycięstwa.

Zdaniem inspekcji - oddział kupił m.in. za drogie biurka. Te dla pracowników kosztowały ponad 4 500 zł za jedno, a dla dyrektorów - ponad 9000 zł. Dlaczego kupiono tak drogie wyposażenie - tłumaczy rzecznik białostockiego oddziału Dyrekcji Rafał Malinowski.

- To były meble robione pod kątem przedstawionej aranżacji wnętrz przez biuro projektowe - powiedział. Rzecznik dodał, że wybrano ofertę o najniższej cenie. Nie chodzi tylko o to, by oferta była najtańsza, ale też o to, by publiczne pieniądze wydawać oszczędnie - podkreśla Krzysztof Nalewajko z biura prasowego Generalnej Dyrekcji w Warszawie.

d1zhouo

- Kontrola wykazała, że nasi urzędnicy w oddziale w Białymstoku nie dopilnowali swoich obowiązków dlatego że te same efekty mogli osiągnąć przy niższych wydatkach finansowych - powiedział Nalewajko.

Centrala nakazała ukarać dyscyplinarnie osoby odpowiedzialne - dyrektor oddziału upomniał zastępcę dyrektora do spraw ekonomiczno-finansowych oraz naczelnika jednego z wydziałów.

Samochodowy sprzęt CB w atrakcyjnych cenach. Sprawdź!

d1zhouo

Podziel się opinią

Share

d1zhouo

d1zhouo