Trwa ładowanie...
d1rsomh

Rowerzysta przejeżdża przez ruchliwe skrzyżowanie na czerwonym świetle

Sytuacji przedstawionej na filmie nie można już nawet nazwać przejazdem na "późnym żółtym".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rowerzysta przejeżdża przez ruchliwe skrzyżowanie na czerwonym świetle
(Moto WP, Fot: Adam Polak)
d1rsomh

Rowerzysta – sądząc po torbie znajdującej się na jego plecach – prawdopodobnie pracujący jako kurier - ignorując przepisy ruchu drogowego przejechał przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

W tym przypadku mężczyźnie nic się nie stało, a z przeciwnej strony nie zdążyły jeszcze ruszyć pojazdy, ale rowerzyści powinni pamiętać, że w razie wypadku nic ich nie chroni. W dodatku - oprócz zapłaty mandatu karnego - mogą też zostać pociągnięci do opowiedzialności za szkody spowodowane ze swojej winy, które będą musieli prawdopodobnie pokryć z własnej kieszeni. Nawet niewielkie uszkodzenie drogiego samochodu może się wiązać z bardzo dużymi wydatkami. Wyjściem jest mało popularne w Polsce ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej dla rowerzystów.

Wszyscy uczestnicy ruchu powinni pamiętać, że żółte światło oznacza zakaz wjazdu na skrzyżowanie. Na żółtym świetle można przejechać tylko w przypadku, gdy pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora, że kierowca nie może zatrzymać się bez gwałtownego hamowania. Nie można traktować go jako przedłużenie zielonego światła. Sytuacja miała miejsce na warszawskim Wilanowie.

d1rsomh

Podziel się opinią

Share

d1rsomh

d1rsomh