Trwa ładowanie...

Robert N. znany z pirackiej jazdy po Warszawie zatrzymany przez policję

Share
Robert N. znany z pirackiej jazdy po Warszawie zatrzymany przez policję
Źródło: youtube.com
dbd6loe

Robert N. pseudonim Frog - znany z pirackiej jazdy po Warszawie - został zatrzymany przez stołecznych policjantów w jednym z nadmorskich kurortów w woj. zachodniopomorskim - poinformował PAP rzecznik Komendanta Głównego Policji Mariusz Sokołowski.

Jak dodał podstawą zatrzymania było m.in. podejrzenie o oszustwa. Sokołowski podkreślił, że do zatrzymania doszło w mieszkaniu koło Mielna, gdzie mężczyzna ukrywał się przed policją.
- Zatrzymaliśmy go w związku z podejrzeniem o kilka przestępstw o charakterze kryminalnym - powiedział Sokołowski.

Śledztwo w sprawie pirackiej jazdy Roberta N. po stolicy prowadzi warszawska prokuratura. Sokołowski zastrzegł jednak, że zatrzymanie Roberta N. ma związek z innymi sprawami, m.in. z oszustwami.

dbd6loe

Anna Kędzierzawska z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji poinformowała PAP, że przedwczoraj w woj. podlaskim policja zabezpieczyła bmw, które mężczyzna prawdopodobnie wykorzystywał do szaleńczej jazdy po Warszawie.

- Ustaliliśmy również, że w Krakowie wynajmuje mieszkanie. Zabezpieczyliśmy w nim m.in. kilkanaście aparatów telefonicznych, duplikat prawa jazdy, kamizelkę z napisem +Policja+, pałkę policyjną, kartę pre-paid, broń gazową oraz amunicję - dodała Kędzierzawska. Podkreśliła, że mężczyzna jest podejrzewany o przestępstwa kryminalne - oszustwa i przestępstwa gospodarcze.

Przed kilkoma dniami w internecie pojawił się kilkunastominutowy film, na którym widać, jak kierowca złamał wiele przepisów jadąc warszawskimi ulicami, m.in. jechał pod prąd, wjeżdżał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, prowadził auto z dużą prędkością slalomem między innymi pojazdami, ścigał się z motocyklistami.

We wtorek warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie; wciąż jednak nie postawiono zarzutów piratowi drogowemu. Śledztwo dotyczy sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi do ośmiu lat więzienia.

W miniony piątek prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział, że prokuratura ma analizować film, który pirat drogowy wrzucił do sieci; wezmą w niej udział biegli informatycy oraz biegli z zakresu ruchu drogowego.

tb, moto.wp.pl

dbd6loe

Podziel się opinią

Share
dbd6loe
dbd6loe
Więcej tematów