Trwa ładowanie...
d3e3q2f

Robert Kubica osobowością roku FIA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Kubica osobowością roku FIA
(zdjęcie producenta)
d3e3q2f

Robert Kubica został osobowością roku w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Samochodowej. Polak zostawił w tyle trzech słynnych Sebastianów - Vettela, Ogiera i Loeba.

Polski kierowca powrócił do sportu po groźnym wypadku i od razu zdobył rajdowe mistrzostwo świata w klasie WRC II. 7 grudnia obchodził swoje 29. urodziny i w prezencie otrzymał wielkie wyróżnienie. Tytuł osobowości roku w plebiscycie FIA rozstrzygany jest głosami dziennikarzy z całego świata.

Sukces Kubicy jest tym większy, że wyprzedził niemieckiego mistrza Formuły 1 Sebastiana Vettela, który w tym roku zdobył czwarty tytuł z rzędu. Okazał się też lepszy od obecnego mistrza świata w rajdach samochodowych Sebastiena Ogiera i kończącą karierę legendę rajdów - Sebastiena Loeba.

d3e3q2f

- Przez ostatnie 2 lata tęskniłem za ściganiem się. Ten rok był dla mnie swego rodzaju powrotem. Niestety, nie udało się wrócić do Formuły 1 więc postanowiłem przejść do zupełnie innej dyscypliny, czyli rajdów. Wiele się nauczyłem w WRC2 i mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobię mały krok naprzód. Myślę, że uda się jeździć przez cały sezon w aucie WRC. Wszystko idzie w dobrym kierunku - powiedział Kubica.

Źródło: Lotos

ll/moto.wp.pl

d3e3q2f

Podziel się opinią

Share

d3e3q2f

d3e3q2f