Trwa ładowanie...
d378ham

Robert Kubica gotowy na Rajd Meksyku: już w ten weekend

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Kubica gotowy na Rajd Meksyku: już w ten weekend
(PAP/Marek Wicher)
d378ham

Po asfalcie i śniegu czas na szutrową nawierzchnię dla Roberta Kubicy i jego RK World Rally Team. Nasz as wystartuje w ten weekend w trzeciej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata: Rajdzie Meksyku.

Początek sezonu był dobry: Robert Kubica wygrał cztery oesy asfaltowego Rajdu Monte Carlo. Potem pokazał na co go stać na śniegu, podczas Rajdu Szwecji. Odniósł tam jeszcze jedno oesowe zwycięstwo.

Czas na Rajd Meksyku, trzecią rundę tegorocznych WRC. Rajd Meksyku składać się będzie z dwudziestu czterech odcinków specjalnych, prawie identycznych jak przed rokiem. Wszystkie oesy leżą wysoko, bo od 1800 do 2700 m.n.p.m. Powietrze jest rzadsze, stąd moc silników mniejsza i liczy się płynność i unikanie błędów, nawet tych drobnych.

d378ham

Podczas startu w Rajdzie Meksyku Robert Kubica wystartuje w barwach ekipy RK World Rally Team, dla której będzie to także debiut na szutrze. Polaka czeka także pierwszy start na szutrze na oponach Pirelli, które przed wylotem do Meksyku razem ze swoim pilotem, Maćkiem Szczepaniakiem, testował na Sardynii.

- Po asfalcie w Monte Carlo i śniegu w Szwecji, Rajd Meksyku to dla nas pierwsza w tym roku runda szutrowa. Jest ona dużym wyzwaniem. Jazda na sporej wysokości oznacza wyraźny spadek mocy silnika, a w połączeniu z upałem jest także wymagająca dla załóg. Mamy za sobą udane testy na Sardynii i razem z całą ekipą RK World Rally Team jesteśmy gotowi do walki i dalszej nauki - powiedział Robert Kubica.

Źródło: P1 Sports

d378ham

Podziel się opinią

Share

d378ham

d378ham