Trwa ładowanie...
d40una7
Moto Target

Rinspeed XchangE: klasa biznes na czterech kołach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rinspeed XchangE: klasa biznes na czterech kołach
(zdjęcie producenta)
d40una7

Podczas przyszłorocznego Geneva Motor Show szwajcarska firma Rinspeed zaprezentuje projekt kabiny autonomicznego samochodu. Ta mała marka, to kolejna firma, która opowiada się za pojazdami jeżdżącymi bez udziału kierowcy.

Koncept o nazwie XchangE to w pełni elektryczny sedan wyposażony w technologię automatycznego sterowania układem napędowym, oferujący pasażerom komfort podróżowania porównywalny z miejscem w klasie biznes na pokładzie samolotu.

Projektanci tego pojazdu przewidują, iż w przyszłości będzie można słuchać muzyki, przeglądać strony internetowe czy grać w gry wideo podczas jazdy z prędkością 120 km/h bez potrzeby nadzorowania „poczynań” samochodu i bez obawy o bezpieczeństwo.

 (fot. zdjęcie producenta)
((fot. zdjęcie producenta))

Najważniejszym elementem kabiny pasażerskiej jest nowatorski wyświetlacz odznaczający się znakomitą funkcjonalnością - z jednej strony może służyć, jako centrum rozrywki, a z drugiej pełni rolę narzędzia pracy dla nowoczesnego biznesmena. Koncept został również wyposażony w technologię steer-by-wire, która pozwala na umieszczenie koła kierownicy po środku deski rozdzielczej, co pozwala uzyskać większą wszechstronność przedziału pasażerskiego.

XchangE ma być alternatywą dla długodystansowych podróży pociągiem, autobusem czy samolotem.

(źródło: Mototarget.pl)

Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!Sprawdź ceny akumulatorów na Allegro i wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d40una7

Podziel się opinią

Share
d40una7
d40una7