Trwa ładowanie...
d10tx64
Wiadomości

Rewolucja w badaniach technicznych. Kierowcy dostaną po kieszeni

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rewolucja w badaniach technicznych. Kierowcy dostaną po kieszeni
(PAP/Marcin Bielecki)
d10tx64

Po polskich ulicach porusza się wiele aut, których stan może budzić wątpliwości. Dlatego też rząd przygotowuje się do rewolucji w przeglądach technicznych. Nowe przepisy upodobnią się do tych obowiązujących w Niemczech. Marek Jaskulski z Polskiej Izby Kontroli Pojazdów zauważa, że zmiana ułatwi pracę diagnostom, jednak dla kierowców może być problemem.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opublikowało projekt założeń do nowelizacji Prawa o ruchu drogowym. Zawarto tam ważne zmiany dotyczące przeglądów technicznych. Zmotoryzowanym będzie trudniej. Zgodnie z mającymi wejść w życie przepisami wystarczy jeden dzień spóźnienia z obowiązkowym badaniem naszego auta, a diagnoście będziemy musieli zapłacić za usługę podwójną stawkę. To jednak dopiero początek listy nowości.

d10tx64

Wzorem rozwiązań stosowanych między innymi w Niemczech, po pozytywnym przejściu przeglądu na szybie samochodu pojawi się nalepka, na której będzie można odczytać datę jego ważności. Policjantom czy strażnikom miejskim pozwoli to na identyfikowanie aut bez ważnego badania technicznego na parkingach. Sam przegląd zakończy się wbiciem do dowodu rejestracyjnego pieczątki oraz wydaniem zaświadczenia o dopuszczeniu samochodu do ruchu. Dokument ten trzeba będzie wozić z sobą.

Przygotuj swoje auto na wakacje i zamów przegląd za 49,99 zł!

d10tx64

Podziel się opinią

Share

d10tx64

d10tx64