ycipk-4mb7gd

Renault stworzy dwie luksusowe marki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Renault stworzy dwie luksusowe marki
(zdjęcie producenta)
ycipk-4mb7gd

Mimo kryzysu na europejskim rynku motoryzacyjnym Renault chce stworzyć dwie nowe marki dla bardziej zamożnych klientów. Pierwszą z nich będzie przywrócona do życia Alpine, pod którą będą sprzedawane modele sportowe. Druga marka najprawdopodobniej będzie się nazywała Initial Paris i będzie oferować modele luksusowe.

Carlos Tavares, jeden z dyrektorów Renault, stwierdził, że firma musi rozwijać się poza Europą. Jeśli koncerny motoryzacyjne chcą przetrwać, to Stary Kontynent nie może być dla nich jednym rynkiem. Rozwój Renault ma tez polegać na stworzeniu kolejnych marek. O powrocie Alpine i produkcji efektownych stylistycznie lekkich samochodów sportowych wiemy od pewnego czasu. Już widoczny na powyższym zdjęciu koncepcyjny A110-50 zapowiada, że nie będzie spokojnej stylistyki.

Na tym jednak plany Renault się nie kończą. Francuzi chcą stworzyć markę klasy premium. Przedstawiciele Renault nie ukrywają, że z zazdrością patrzą na Volkswagena i Audi, a już na początku roku Tavares poinformował, że w ramach współpracy z Mercedesem Francuzi pracują nad modelem bazującym na platformie Klasy E.

ycipk-4mb7gd

Powstanie nowych marek nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale Tavares poinformował, że ostateczna decyzja zostanie podjęta do końca 2012 roku.

sj

Sprawdź cenę wybranego modelu Renault!

Polub WP Moto
ycipk-4mb7gd
ycipk-4mb7gd