Trwa ładowanie...
d370emf

Renault-Nissan zawiązuje sojusz z Microsoftem

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Renault-Nissan zawiązuje sojusz z Microsoftem
(zdjęcie producenta)
d370emf

Alians Renault-Nissan podpisał umowę z Microsoftem. Ma ona zaowocować nowymi rozwiązaniami z zakresu connected cars, czyli np. zaawansowaną nawigacją i zdalnym monitoringiem pojazdu.

Nowe usługi mają bazować na Microsoft Azure - globalnej platformie obliczeniowej w chmurze. W założeniach ułatwią one na pokładzie samochodu dostęp do pracy, rozrywki i sieci społecznościowych, a także zaoferują zdalny dostęp, diagnostykę oraz prewencyjną obsługę techniczną samochodu.

W przyszłości kierowcy będą mogli dokonać personalizacji ustawień z możliwością ich przenoszenia z jednego auta do drugiego. Kolejne użyteczne funkcje to podawanie znajomym przewidywanego czasu przyjazdu, zdalne przekazywanie samochodu innej osobie bez konieczności fizycznego wręczania kluczyków czy elektroniczna ochrona przed kradzieżą.

d370emf

- Choć oferta "connected car" jest obecnie na wczesnym etapie rozwoju, to jesteśmy przekonani, że ma ona wielki potencjał i doprowadzi do znacznych zmian w branży. Wybraliśmy Renault-Nissan ze względu na globalny zasięg ich samochodów oraz szeroką gamę modelową - powiedział Jean-Philippe Courtois z Microsoftu.

Źródło: Renault

ll

Ministerstwo Podróży poleca: BlaBlaCar najlepszym sposobem na tanią podróż!

d370emf

Podziel się opinią

Share

d370emf

d370emf