Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw

Referendum ws. odwołania prezydenta Włocławka nieważne

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Z powodu zbyt niskiej frekwencji referendum w sprawie odwołania prezydenta Włocławka Andrzeja Pałuckiego (SLD) jest nieważne - poinformowała Miejska Komisja ds. Refrendum we Włocławku. Do urn poszło w niedzielę niewiele ponad 10 proc. uprawnionych do udziału w nim osób.

Według protokołu Miejskiej Komisji ds. Refrendum we Włocławku w głosowaniu oddano 9703 ważne głosy, czyli wzięło w nim udział niespełna 10,5 proc. uparwnionych osób. Aby referendum było ważne, musiało w nim wziąć udział co najmniej 20 405 głosujących, czyli 3/5 liczby osób głosujących w wyborach na prezydenta Włocławka w 2010 r.

Za odwołaniem prezydenta Andrzeja Pałuckiego opowiedziały się 9054 osoby, czyli prawie 95 proc. biorących udział w głosowaniu.

Qaqwqwrqw

- Ze spokojem oczekiwałem referendum i ze spokojem przyjmuję jego wyniki. Po pierwsze ufałem zbiorowej mądrości mieszkańców miasta, którzy mnie na ten urząd wybrali, a po drugie mam wiele wspaniałych pomysłów na życie, które mógłbym zrealizować w przypadku odwołania mnie z urzędu - deklarował z uśmiechem Pałucki po ogłoszeniu wyników referendum.

Podczas referendum nie odnotowano incydentów, które mogły zakłócić głosowanie.

Referendum odbyło się z inicjatywy większości opozycyjnych obecnie środowisk politycznych we Włocławku, m.in. NSZZ "S", PiS i PO. Inicjatorzy referendum przekonywali, że w mieście za rządów Andrzeja Pałuckiego pleni się nepotyzm, a kosztowne inwestycje komunalne - takie jak rewitalizacja centrum miasta czy inwestycje sportowe - nie służą rozwojowi Włocławka.

Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw