Raport TUV 2016/2017: auta z najmniejszą liczbą niedomagań
Te modele za nic mają upływający czas
Nie każdy model równie dobrze znosi upływ czasu. Na kolejnych slajdach przedstawimy te, które zdaniem niemieckiego TUV radzą sobie z tym najlepiej.
Zdecydowana większość polskich zmotoryzowanych może sobie pozwolić jedynie na samochód z drugiej ręki. Według danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego na rynku wtórnym od stycznia do października 2016 roku auta liczące od 4 do 10 lat stanowiły 31,8 proc. rejestracji, a liczące ponad dziesięć lat - aż 63,1 proc. Atutem takich pojazdów jest ich niska cena. Warto jednak wiedzieć również, ile trzeba będzie wydać na mechanika. Nie każdy model równie dobrze znosi upływ czasu. Na kolejnych slajdach przedstawimy te, które zdaniem niemieckiego TUV radzą sobie najlepiej.
Ranking powstał w oparciu o raporty z obowiązkowych badań technicznych i obejmuje te modele, które w danym przedziale wiekowym wypadły najlepiej. Samochody podzieliliśmy na segmenty. Oprócz nazwy modelu podajemy również jego średni przebieg w momencie badania oraz procent egzemplarzy, w których stwierdzono poważne niedomagania. Czytając dane przytaczane przez naszych zachodnich sąsiadów, trzeba mieć więc na uwadze to, że pozycję danego modelu na liście determinuje przede wszystkim jego odporność na eksploatację. Zabraknie tu jednak danych o awariach, które zostały naprawione przed zjawieniem się na okresowych badaniach technicznych.