Trwa ładowanie...
d4eegg3
d4eegg3

Rajdowe MŚ: francuska runda cyklu na Korsyce

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4eegg3

Tegoroczna francuska runda rajdowych mistrzostw świata odbędzie się w dniach od 1 do 4 października na Korsyce - zdecydowały władze Automobilklubu Francji po otrzymaniu ze strony władz administracyjnych regionu gwarancji finansowych.

Od 2009 roku Rajd Francji był rozgrywany na trasach w Alzacji w północno-wschodniej części kraju, skąd pochodzi dziewięciokrotny mistrz świata Sebastien Loeb. Gdy kierowca dwa lata temu zakończył karierę, zainteresowanie imprezą władz regionu zdecydowanie zmalało, a już w połowie 2014 roku organizatorzy poinformowali, że mają poważne problemy finansowe.

Jako pierwsze wycofały się władze departamentów Górnego i Dolnego Renu. Po nich włodarze Miluzy także zawiadomili, że w 2015 roku nie będą wspierać imprezy finansowo. Decyzja zapadła na posiedzeniu rady miejskiej, wpłynęło na nią stanowisko grupy Europe Ecologie, która od lat protestuje przeciwko niszczeniu środowiska. W Miluzie w ostatnich czterech edycjach rozgrywano widowiskowy superoes, kończący drugi etap.

d4eegg3

Jesienią także władze Strasburga, gdzie mieściła się baza Rallye de France zawiadomiły, że z powodu cięć budżetowych są zmuszone przeznaczyć na organizację o połowę mniej niż zazwyczaj. Zamiast 300 tysięcy euro, organizatorzy mogą otrzymać 150 tys.

Poszukiwania sponsorów, którzy będą gotowi przeznaczyć na organizację w Alzacji rajdu brakującej kwoty około 800 tysięcy euro, nie dały rezultatu. W tej sytuacji w połowie stycznia 2015 roku podjęto decyzję o definitywnym wycofaniu się Alzacji, a Federation Francaise du Sport Automobile zaczęła poszukiwania nowej lokalizacji.

Rozmowy były prowadzone z władzami kilku departamentów, od początku było jednak wiadomo, że najbardziej zaawansowane są na Korsyce, gdzie runda mistrzostw świata była już rozgrywana od 1973 do 2008 roku. Ostatecznie zakończyły się sukcesem, impreza na początku października będzie 11. eliminacją mistrzostw świata.

Odcinki specjalne zostaną wyznaczone na terenie departamentów Górna Korsyka i Korsyka Południowa.

d4eegg3

Podziel się opinią

Share

d4eegg3

d4eegg3