Trwa ładowanie...
d1psmbz
d1psmbz

Rajdowe ME: na początek Jaenner Rallye

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1psmbz

W przyszłym roku rywalizację w rajdowych mistrzostwach Europy, do których zostanie włączonych kilka rund będących dotychczas w cyklu IRC (Intercontinental Rally Challenge), rozpocznie w pierwszy weekend stycznia austriacki Jaenner Rallye.

Impreza - jak zdecydował nowy promotor rajdowych mistrzostw Eurosport Events Ltd. - odbędzie się od 3 do 5 stycznia z bazą w miejscowości Freistadt, niedaleko Linzu.

Jaenner Rallye, który obok Monte Carlo uważany jest za jedną z najtrudniejszych imprez w Europie, rozgrywany jest na zaśnieżonych i pokrytych lodem odcinkach specjalnych, wymagających od kierowców doskonałej techniki jazdy. W tym roku na otwarcie sezonu zakończonego wicemistrzostwem Europy, Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) zajął w imprezie ósme miejsce.

d1psmbz

- Aktualnie pracujemy nad programem następnego sezonu; powinien być znany najpóźniej za miesiąc. Dzisiaj jeszcze trudno powiedzieć, jakie rajdy z tegorocznych mistrzostw Europy i cyklu IRC znajdą się w kalendarzu; wybór nie jest łatwy - przyznał przedstawiciel promotora Francois Ribeiro.

Na początku października Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) zdecydowała, że po tegorocznym sezonie zakończy cykl IRC.

Od lat jedną z rund mistrzostw Europy jest Rajd Polski, którego 69. edycję rozegrano na szutrowych, mazurskich trasach w rejonie Mikołajek w ostatni weekend września. W programie tegorocznego sezonu było po dwanaście rund IRC i ME.

Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d1psmbz

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1psmbz

d1psmbz
d1psmbz