Trwa ładowanie...

Rajd Szwecji: udana sobota Kubicy

Share
Rajd Szwecji: udana sobota Kubicy
Źródło: P1 Sports
d2e9dow

Robert Kubica i Maciej Szczepaniak wygrali jeden odcinek specjalny i zademonstrowali dobre tempo podczas sobotniego etapu Rajdu Szwecji. Liderem rajdu jest kierowca Hyundaia Thierry Neuville.

Czytaj o pierwszej sobotniej pętli Rajdu Szwecji

Pierwsze cztery sobotnie odcinki specjalne były dla polskiej załogi udane. Kubica trzykrotnie uzyskał szósty czas i raz był 10. Po awarii przeniesienia napędu nie ma już śladu i Fiesta krakowianina spisuje się wzorowo. Po pierwszej pętli sobotniego etapu liderem był Andreas Mikkelsen z zaledwie 1,7 sek. przewagi nad Sebastienem Ogierem.

d2e9dow

OS15 Fredriksberg 2

Drugi przejazd przez odcinek Fredriksberg wygrał Thierry Neuville, pokonując drugiego Andreasa Mikkelsena o 3,7 sek. Belg w klasyfikacji generalnej wyprzedził Ogiera i awansował na drugie miejsce.

Kubica pojechał dobrym tempem i na mecie oesu zameldował się z szóstym czasem. W generalce krakowianin zbliżył się do Henninga Solberga na 3,3 sek. - Warunki na trasie nie były łatwe, trudno uzyskać właściwą linię - mówił Kubica na mecie odcinka.

OS16 Rammen 2 (22,76 km)

Na trasie 16. odcinka pojawił się szuter. Przejazd każdej kolejnej załogi powodował, że następni kierowcy jeździli coraz bardziej rozjeżdżoną, szutrową linią. W takich warunkach bardzo mocno cierpią opony z kolcem, z jakich w Szwecji korzystają załogi. M.in. na przegrzewanie się opon na mecie odcinka uwagę zwracał Kubica, który uzyskał 10. czas.

d2e9dow

Najszybsi okazali się kierowcy Citroena. Oes wygrał Kris Meeke przed Madsem Ostbergiem. Różnice w czołówce były jednak minimalne. Dziesiąty Kubica do Meeke'a stracił tylko 13 sek.

OS17 Hagfors Sprint 2 (1,87 km)

Sprinterski oes Kubica przejechał rewelacyjnym tempem. 1,87 km nasz kierowca pokonał w czasie 1:57.1. O 1,2 sek. szybciej od Estończyka Ott Tanaka. Było to też jego pierwsze w karierze oesowe zwycięstwo w rajdzie zimowym.

d2e9dow

- Bardzo dobry odcinek. Warunki się poprawiają. Teraz musimy trzymać się drogi i uczyć, jak najwięcej. Musimy być ostrożni, ten samochód musi dotrwać do Rajdu Meksyku - powiedział na mecie oesu Polak.

OS18 Vargasen 2 (24,63 km)

Na zakończenie dnia załogi miały do pokonania najdłuższy sobotni odcinek Vargasen. Najlepszy czas uzyskał Neuville, zostając jednocześnie nowym liderem rajdu. Drugi Mikkelsen traci do niego jednak tylko 1,5 sek. i w niedzielę walka o wygraną będzie pasjonująca.

d2e9dow

Niestety Kubica tym razem stracił trochę czasu przez kontakt z śnieżną bandą. - Straciłem około 20 sek. i musiałem cofać - przyznał krakowianin.

Harmonogram Rajdu Szwecji na niedzielę:

08:57 OS19 Lesjofors (15,00 km)
09:48 OS20 Varmullsasen 1 (15,87 km)
10:31 Serwis
12:08 OS21 Varmullsasen 2 (15,87 km) – Power Stage
12:56 Serwis 14:29 meta

Opracował: MR

d2e9dow

Podziel się opinią

Share
d2e9dow
d2e9dow
Więcej tematów