Trwa ładowanie...
d2is81p
d2is81p

Rajd Sardynii: zwycięstwo Despresa

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2is81p

Francuz Cyril Despres wygrał motocyklowy Rajd Sardynii. Jakub Przygoński zajął 10. miejsce, a Jacek Czachor był 17.

"Cieszy mnie dziesiąta pozycja zajęta w tym rajdzie. To nawet trochę powyżej moich oczekiwań. Nie lubię jeździć po skałach i kamieniach, więc trochę obawiałem się tutejszych tras. Dzisiejszy odcinek był wyjątkowo ciężki. Pomimo złych warunków atmosferycznych starałem się jednak jechać szybko. Podczas tego rajdu na pewno dużo się nauczyłem. Przez ponad półtora tysiąca kilometrów jechaliśmy po kamieniach i twardym gruncie. Takie warunki występują również na Dakarze, więc jest to bezcenne doświadczenie. Za trzy tygodnie zaczynamy rajd w Brazylii. Wreszcie przesiadamy się na duże, dakarowe motocykle. Wiem czego mogę się spodziewać po tym rajdzie i zamierzam walczyć tam o lepszą pozycję" - powiedział Przygoński.

Czachor miał kłopoty podczas pierwszego odcinka specjalnego ostatniego etapu, w jego motocyklu urwała się prowadnica łańcucha.

d2is81p

"Całą noc padał deszcz i odcinek zaczynaliśmy w dużej mgle. Jechaliśmy zjazdami i podjazdami, a widoczność była cały czas ograniczona. Problemy mieli moi konkurenci. Najpierw zepsuła się skrzynia biegów Rubenowi Farii, a następnie Francisco Lopez skręcił kolano. Ja miałem problemy technicznie, jednak na punkcie assistance wszystko zostało wymienione. Wyprzedziłem zawodnika, który był bezpośrednio przede mną w klasyfikacji i awansowałem na 17. miejsce. Wczoraj i dzisiaj jechało mi się bardzo dobrze. Ten rajd był solidnym treningiem i myślę, że zacząłem nabierać odpowiedniego tempa. To dobrze rokuje na rajd w Brazylii, gdzie będę walczył o lepszy wynik" - powiedział Czachor.

Klasyfikacja końcowa:

1. Cyril Despres (Francja) 14:02.25
2. Andrea Mancini (Włochy) 7.00
3. Olivier Pain (Francja) 16.09
4. David Casteu (Francja) 21.29
5. Paolo Ceci (Włochy) 23.10
6. Alessandro Zanotti (Włochy) 24.41
...
10. Jakub Przygoński (Polska) 42.48
17. Jacek Czachor (Polska) 2:07.26

d2is81p

Podziel się opinią

Share

d2is81p

d2is81p