Rajd Rzeszowski startuje już w czwartek (09.08.2018)

27. Rajd Rzeszowski zostanie rozegrany w dniach 9-11 sierpnia. Sprawdź, co czeka zawodników!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Rzeszowski startuje już w czwartek (09.08.2018).
Rajd Rzeszowski startuje już w czwartek (09.08.2018). (iStock.com)
WP

Rajd Rzeszowski - start

27 Rajd Rzeszowski rozpocznie się w czwartek 9 sierpnia o godzinie 19:00 w Millenium Hall w Rzeszowie. Na jego jedenastu specjalnych odcinkach (liczą łącznie 177 km!) pojawią się liczne przeszkody. Zawodnicy ponownie będą musieli stawić czoła stromym i krętym drogom pogórza karpackiego. W piątkowy wieczór mieszkańcy Rzeszowa będą mogli zobaczyć widowiskowy odcinek medialny. Na miejscu będzie również zlokalizowana baza rajdu i Park Serwisowy. Adrenalina gwarantowana!

Stawka jest wysoka

WP

Tegoroczna edycja Rajdu Rzeszowskiego jest rundą Rajdowego Pucharu Europy (FIA ERT) , Mistrzostw Strefy Europy Centralnej (FIA CEZ) oraz piątym z siedmiu rajdów w roku 2018, w którym zmierzą się najlepsi polscy zawodnicy. Należy podkreślić, że w mistrzostwach Polski pierwsza dziesiątka jest premiowana podwójnie, natomiast zwycięzca rajdu w przypadku wygrania również odcinka Power Stage może zyskać aż 55 punktów!

Simone Tempestini w Fiacie Abartha 124 Rally

Rywalizować będą 42 załogi, w tym również mistrz świata juniorów w sezonie 2016 (JWRC) – Simone Tempestini. Simone zadebiutuje za kierownicą Fiata Abartha 124 Rally klasy RGT. Jego silnik dysponuje mocą aż 300 km. Trzeba jednak zaznaczyć, że moment obrotowy przenoszony jest jedynie na tylną oś przez co wywalczenie podium w Rzeszowie będzie dla Simone’a nie lada wyzwaniem.

Rajd Rzeszowski - polscy zawodnicy

WP

Jeżeli chodzi o Polskie załogi, w ich składzie zobaczymy trzech mistrzów – Grzegorza Grzyba, Łukasza Habaja oraz Wojciecha Chuchałę. Na końcowy sukces w Rzeszowie stać również lidera RSMP - Jakuba Brzezińskiego, Mikołaja Marczyka czy Tomasza Kasperczyka. Walkę o miejsce na podium stoczą także Łukasz Byśkiniewicz, Dariusz Poloński, Zbigniew Gabryś oraz Jarosław Kołtun.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP