06-10-2008 18:42

Rajd Faraonów: awans Przygońskiego

d45rc07
d45rc07

Motocyklista Orlen Teamu Jakub Przygoński awansował na trzecie miejsce w Rajdzie Faraonów po drugim etapie imprezy rozegranym w poniedziałek. Trasa etapu miała 599 km w tym 442 km odcinka specjalnego.

23-letni Przygoński zajął na etapie czwarte miejsce, wygrał Holender Frans Verhoeven. Jacek Czachor, który pierwszego dnia popełnił błąd w nawigacji i stracił ponad 45 min, zajął na drugim etapie 9. miejsce. Dzięki temu mistrz świata w klasie 450 ccm awansował z 20 na 10 pozycję w rajdzie. Przygoński jest w klasyfikacji generalnej trzeci.

Nowym liderem wśród kierowców samochodów został Francuz Christian Lavieille (Nissan Hardbody), który wygrał Rajd Faraonów w ubiegłym roku. Wyniki 2. etapu (Baharija - Baharija, trasa 599 km, OS 442 km):