Trwa ładowanie...
d28bfow

Rajd Dakar: Sonik wygrał drugi etap!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rajd Dakar: Sonik wygrał drugi etap!
(mat. prasowe)
d28bfow

Rafał Sonik triumfował na drugim etapie Rajdu Dakar z Villa Carlos Paz do San Juan. Tym samym Polak został nowym liderem w rywalizacji quadowców. Po dwóch dniach prowadzi on z przewagą dwóch minut i 26 sekund nad drugim Ingacio Casale.

Rafał Sonik od startu nie był na pierwszych trzech pozycjach. Głównie plasował się w okolicach 5. lokaty. Kiedy trasa 2. etapu stała się bardziej wyrównana, Polak notował już czasy na poziomie trzeciego miejsca. Po przejechaniu 11. punktu pomiarowego, Sonik znalazł się na drugiej pozycji. Przed sobą miał już tylko Ignacio Casale.

W pewnym momencie strata Polaka do lidera wynosiła dwie minuty, ale na ostatnim punkcie pomiarowym przed metą, Casale powiększył przewagę do trzech minut.

d28bfow

Na mecie Polak sprawił jednak wielką niespodziankę, przyjeżdżając na pierwszym miejscu. Rafał Sonik zaatakował na ostatnich 60 kilometrach i wyprzedził Ignacio Casale o 3 minuty i 33 sekundy! Trzeci było Sergio Lafuente.

Polak został także liderem Rajdu Dakar po dwóch etapach.

Wyniki 2. etapu Villa Carlos Paz - San Juan: 1. Sonik (Yamaha) 6:49:24 2. Casale (Yamaha) +3:33 3. Lafuente (Yamaha) +4:14 Klasyfikacja generalna: 1. Sonik 2. Casale +2:26 3. Lafuente +4:30

d28bfow

Podziel się opinią

Share

d28bfow

d28bfow