Rajd Dakar: Sonik obronił pozycję lidera klasyfikacji generalnej

Rajd Dakar: Sonik obronił pozycję lidera klasyfikacji generalnejŹródło: PAP/EPA
d3htws1
d3htws1

Rafał Sonik po trudnym i emocjonującym etapie utrzymał pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar, chociaż jeszcze na przedostatnim punkcie pomiarowym był trzeci. Polak ukończył siódmy etap na drugim miejscu, a trzeci był Ignacio Casale, który w pewnym momencie jechał 19 minut i 52 sekundy przed naszym reprezentantem. Niespodziewanym zwycięzcą niedzielnych zmagań został Paragwajczyk Sanabria Galeano.

Polski quadowiec przez większość czasu jechał na drugiej pozycji i tracił do chilijskiego zawodnika po kilka minut na każdym odcinku pomiarowym, ale najwięcej, bo ponad dziesięć minut stracił między piątym a szóstym pomiarem czasu. Wtedy strata całkowita Polaka do Chilijczyka na niedzielnym etapie wynosiła już 19 minut i 52 sekundy, co oznaczało, że liderem klasyfikacji generalnej został chilijski zawodnik.

Jednak na następnym punkcie pomiarowym niespodziewanie najszybszy był Paragwajczyk Sanabria Galeano. Drugi ze stratą 3 minut i 6 sekund był Casale, a tylko 2 minuty i 44 sekundy za Chilijczykiem był Sonik, który wrócił tym samym na pozycję lidera całego rajdu.

Na mecie Polak był już przed Casale, wyprzedając go aż o 5 minut i 51 sekund. Pierwsze miejsce utrzymał Sanabria Galeano, który na mecie wyprzedził Sonika o 5 minut i 46 sekund.

d3htws1

Dzięki temu Sonik obronił pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej i wyprzedza drugiego Casale o 21 minut i 59 sekund.