Trwa ładowanie...
d2p7mpe
d2p7mpe

Radom przygotowuje się do przebudowy dróg krajowych nr 9 i 12

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2p7mpe

Radom przygotowuje się do przebudowy liczącego blisko 5,5 km odcinka dróg krajowych nr 12 i 9, prowadzących do Lublina i Rzeszowa. Według wstępnych kosztorysów inwestycja pochłonie około 120 mln zł.

Do końca roku ma powstać dokumentacja projektowa przebudowy krajowej "dwunastki" i "dziewiątki", czyli Alei Wojska Polskiego oraz ul. Żółkiewskiego, od wiaduktów nad linią kolejową nr 8 do ronda księdza Popiełuszki, i ul. Zwolińskiego do granic miasta. Jak poinformował w środę wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak, projekt ma wykonać wyłonione w przetargu Wrocławskie Biuro Projektów "Drosystem".

"To najbardziej zniszczony odcinek dróg tranzytowych do Rzeszowa i Lublina na terenie naszego miasta. Dlatego w tym roku chcemy wykonać dokumentację przebudowy trasy, a w kolejnych latach zrealizować inwestycję" - stwierdził Frysztak.

Po przebudowie droga ma mieć po dwa pasy w każdym kierunku. Na całym odcinku nie będzie kolizyjnych skrzyżowań. W planach jest powiększenie ronda księdza Jerzego Popiełuszki i budowa dwóch nowych wiaduktów nad linią kolejową.

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe