Trwa ładowanie...
dog3y00
dog3y00
Wiadomości

Radom/44 przystanki z tablicami z informacją o czasie przyjazdu autobusów

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dog3y00

Do września w Radomiu zostanie wprowadzony System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Na 44 przystankach autobusowych pojawią się słupy z tablicami informującymi o czasie przyjazdu autobusów, o przebiegu tras lub ewentualnych zmianach w rozkładach.

Jak poinformował rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu (MZDiK) Dariusz Dębski, dzięki nowemu systemowi pasażerowie będą dokładnie wiedzieli, kiedy na przystanek przyjedzie oczekiwany przez nich autobus. Rzecznik podkreślił, że takie rozwiązanie będzie korzystne także dla MZiDK, który na bieżąco będzie mógł monitorować trasę i czas przejazdu autobusów.

W ramach nowego sytemu w pojazdach komunikacji miejskiej zainstalowano także tablice z głosowymi zapowiedziami przystanków. Na razie działają one w trybie testowym, podobnie jak i tablice zamontowane na przystankach. Dlatego - jak podkreślił rzecznik - pasażerowie nie powinni na razie sugerować się zamieszczonymi tam informacjami.

Według rzecznika system ma zacząć w pełni działać we wrześniu. Do tego czasu ma być także wprowadzona karta miejska. Będą na niej kodowane bilety okresowe, a z czasem ma zastąpić m.in. bilety parkingowe, karty biblioteczne czy bilety wstępu na miejskie baseny. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Całkowita wartość to 8,9 mln zł, z czego 85 proc. stanowi dofinansowanie unijne.

dog3y00

Podziel się opinią

Share

dog3y00

dog3y00