Trwa ładowanie...
d2v434j
d2v434j

"Puls Biznesu": Polisy dla TIR-ów tanie jak barszcz

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2v434j

Ubezpieczyciele walczą o przychody, a firmy transportowe przecierają oczy ze zdumienia - donosi "Puls Biznesu".

Według brokerów ubezpieczeniowych, polisa OC komunikacyjnego dla ciągnika siodłowego kosztuje już mniej niż 2 tys. zł. Jeszcze cztery lata temu - gdy ubezpieczyciele mocno dokręcili śrubę firmom transportowym - dochodziła do 10 tys. zł.

"Chęć poprawy wyników sprzedaży na koniec roku powoduje, że tendencja spadkowa się pogłębia. Wyhamuje dopiero w pierwszym kwartale 2015 r." - wyjaśnia Piotr Bryński, dyrektor departamentu ubezpieczeń komunikacyjnych klienta kluczowego w Compensie.

d2v434j

"Minimum zostało już osiągnięte. Stawki, które jeszcze dwa lata temu były niemożliwe do uzyskania, obecnie są standardem dla flot o stosunkowo niskiej szkodowości" - twierdzi Sebastian Sobolewski, dyrektor ds. ubezpieczeń korporacyjnych w firmie Adversum.

Przedsiębiorcy transportowi nie skaczą jednak z radości. Ogromna zmienność cen polis nie sprzyja stabilności i przewidywalności biznesu. "Cieszę się, że udało nam się w tym roku zaoszczędzić na ubezpieczeniach, ale w przyszłym być może będzie trzeba dołożyć, jeśli ceny pójdą w górę. Nie da się planować wydatków" - mówi Andrzej Szymański, dyrektor zarządzający firmą transportową Dartom.

d2v434j

Podziel się opinią

Share

d2v434j

d2v434j