Trwa ładowanie...
d1fydhq

Przez 14 lat nie byli w stanie zbudować 3 km drogi

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przez 14 lat nie byli w stanie zbudować 3 km drogi
(Materiały prasowe)
d1fydhq

Gwardia Finansowa we Włoszech chce postawienia zarzutów 25 urzędnikom obarczając ich odpowiedzialnością za to, że na południu kraju w ciągu 14 lat nie ukończono 3-kilometrowej drogi szybkiego ruchu. W tym czasie powstał tam tylko tunel długości 200 metrów.

Droga nad jeziorem Occhito w prowincji Campobasso miała być arterią o strategicznym znaczeniu dla ruchu w trzech włoskich regionach: Molise, Kampanii i w Apulii - przypominają włoskie media. Dodają, że jedynym osiągnięciem w ciągu 14 lat robót jest oprócz krótkiego tunelu znalezienie nazwy dla budowanej drogi: Circumlacuale.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Gwardia Finansowa szacuje straty skarbu państwa na 17,5 miliona euro. Do odpowiednika polskiej Najwyższej Izby Kontroli, mającej uprawnienia sądownicze, skierowano wnioski przeciwko 25 urzędnikom, lokalnym politykom i przedstawicielom władz gminnych z trzech regionów. Zauważa się ironicznie, że przy przetargu na tę inwestycję i próbach jej realizacji stwierdzono tak liczne nieprawidłowości, że powstanie tunelu można w tej sytuacji uznać za sukces.

d1fydhq

Informacja o postępowaniu w sprawie drogi na południu pojawiła się tuż po ogłoszeniu we Włoszech listy 868 nieukończonych publicznych inwestycji w infrastrukturze. Są na niej drogi, porty, tamy, teatry, linie kolejowe. Najwięcej, bo 215, jest ich na Sycylii.

Źródło: PAP

ll/moto.wp.pl

Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d1fydhq

Podziel się opinią

Share

d1fydhq

d1fydhq