Trwa ładowanie...

Prześladuje Cię drogówka? Wyślij SMS-a komendantowi!

Prześladuje Cię drogówka? Wyślij SMS-a komendantowi!Źródło: sxc.hu
d2gi364
d2gi364

Policja drogowa chyba nigdy nie zyska sympatii kierowców. Choć ich praca ułatwia sprawną i bezpieczną jazdę podczas szczytów komunikacyjnych, zwykliśmy im pamiętać jedynie wystawione mandaty. Podejmowano już wiele prób poprawienia wizerunku drogówki. Co sądzicie o komendancie, który zachęca do wysyłania SMS-ów przez kierowców uważających, że zostali niesprawiedliwe potraktowani?

Satyendra Garg, szefujący policji drogowej w Nowym Delhi, postanowił upublicznić swój numer telefonu komórkowego. W oświadczeniu funkcjonariusz zachęcił kierowców do wysyłania mu wiadomości. W jakich przypadkach należy pisać do komendanta? Chodzi o sytuacje, w których ujawnia się stopień skorumpowania funkcjonariuszy z Nowego Delhi. SMS może być bronią, gdy kierowca zostaje zatrzymany bez konkretnego powodu, funkcjonariusze szukają powodu do wręczenia mandatu, a następnie sugerują, że można to załatwić inaczej.

Czy metoda komendanta z Nowego Delhi jest skuteczna? W pierwszych dniach funkcjonowania tego systemu wskutek nadesłanego przez kierowcę SMS-a dwóch funkcjonariuszy zostało zawieszonych za nieprawidłową interwencję przy Bramie Indii, jednym z najważniejszych zabytków tego miasta.

Jak twierdzi Satyendra Garg, SMS-y do komendanta to dopiero początek walki z korupcją w policji w Nowym Delhi. Jak twierdzi funkcjonariusz, sytuacja jest tam tak poważna, że policjanci z drogówki wymuszają łapówki nawet od restauratorów w zamian za zaniechanie odholowywanie nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów klientów.

Źródło: financialexpress.com

tb/

d2gi364
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gi364
Więcej tematów