Trwa ładowanie...

Przedstawiciel policji za zachowaniem tolerancji fotoradarów

d4jdngl
d4jdngl

Policjanci są znani z tego, że popierają wszystkie propozycje, które choć teoretycznie mają poprawić bezpieczeństwo na naszych drogach. Często nawet jeśli przedstawiane zmiany są niepopularne, a ich skuteczność wątpliwa. Może zatem zaskakiwać opinia Marka Konkolewskiego z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, który opowiada się za pozostawieniem tolerancji podczas pomiaru prędkości przez fotoradary.

Aktualnie za przekroczenie prędkości do 10 km/h nie dostaniemy mandatu. Taki margines ma zapewnić kierowcom komfort jazdy i brak potrzeby ciągłego wpatrywania się w prędkościomierz. Pojawiły się jednak głosy, że tolerancja ta uznawana jest przez kierujących jako przyzwolenie do szybszej jazdy i z premedytacją wykorzystywana. Z tego powodu pojawił się rządowy plan zlikwidowania tego dodatkowego limitu i karanie przez fotoradary kierowców, którzy przekroczą prędkość już o 1 km/h.

Przeciwnego zdania jest Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. W jego opinii margines powinien zostać zachowany, gdyż może prowadzić do niepotrzebnych konfliktów, gdy kierowcy kłócili by się o 1 lub 2 km/h.

d4jdngl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jdngl
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj