Trwa ładowanie...
dkq292e
dkq292e

Prowadził ciężarówkę pod wpływem narkotyków

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dkq292e

Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała kierowcę ciężarówki, który prowadził pod wpływem narkotyków. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna fałszował zapisy tachografu.

Kontrola miała miejsce na jednym z punktów zlokalizowanych na autostradzie A2. Inspektorzy przed zatrzymaniem zauważyli, że jeden z pojazdów nie utrzymuje się na jednym pasie ruchu, tylko zjeżdża raz na jedną, raz na drugą stronę jezdni.

Kierowca jechał z Leszna do Niemiec. Podczas kontroli uwagę "krokodyli" przykuło jego podejrzane zachowanie - szybko przyznał się on do jazdy z przyczepionym do impulsatora skrzyni biegów magnesem, który zakłóca działanie tachografu. Podczas rozmowy z inspektorem prowadzący ciężarówkę próbował ukryć szklaną rurkę, w której znajdowały się resztki marihuany.

dkq292e

Za używanie magnesu kierowca otrzymał 2 000 zł mandatu a za brak legalizacji – kolejny tysiąc. Został on też przekazany w ręce policji za jazdę pod wpływem środków odurzających. Wobec przedsiębiorcy zostało natomiast wszczęte postępowanie administracyjne.

Źródło: GITD

ll/moto.wp.pl

dkq292e

Podziel się opinią

Share

dkq292e

dkq292e