Trwa ładowanie...
d2z193m
02-04-2014 11:33

Prototyp Fiata Seicento czyli cała prawda o Qcyku

d2z193m
d2z193m

Jak napisaliśmy 1 kwietnia, krajowy samochód jest marzeniem wielu zmotoryzowanych Polaków. I to jest najszczersza prawda. Niestety, nie jest prawdą, że istnieje nowy projekt budżetowego samochodu z Polski, w dodatku realizowany wyłącznie dzięki rodzimemu kapitałowi. Polski samochód - w dodatku bardzo tani - to coś, na co przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Dzięki jednodniowemu sojuszowi największych w Polsce, internetowych redakcji motoryzacyjnych, informacja o Qcyku pojawiła się we wszystkich dużych portalach.

Nie ma żadnej inicjatywy przedsiębiorców z okolic Końskich, by wznowić produkcję Fiata Seicento, ze względów licencyjnych oferowanego pod zmienioną nazwą Qcyk za 18 000 zł. I trochę szkoda, bo wielu Polaków chciałoby taniego i praktycznego, produkowanego u nas samochodu. Pozostają nam marzenia, których wyrazem są projekty powrotu takich samochodów, jak Syrena i Warszawa oraz budowania sportowych samochodów, jak Kozmo czy Arrinera.

Ciekawa historia wiąże się za to ze zdjęciem samochodu, wykonanym przez Ireneusza Kaźmierczaka, który przedstawiliśmy jako model Qcyka. W rzeczywistości na fotografii widoczny był prototyp Fiata 600, czyli popularnego Fiata Seicento. Zdjęcie wykonano wiosną 1995 roku na terenie modelarni Fiat Auto Poland w Tychach (gdzie przygotowywany był ten model), podczas odbioru prototypu przez dyrekcję FIATa.

Fiat Seicento (600) był produkowany w Tychach w latach 1998-2010. Łącznie powstało prawie 1,33 mln egzemplarzy tego modelu.

mw/,moto.wp.pl

d2z193m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2z193m
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj