Trwa ładowanie...
d19ge3u
d19ge3u

Prototyp Fiata Seicento czyli cała prawda o Qcyku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d19ge3u

Jak napisaliśmy 1 kwietnia, krajowy samochód jest marzeniem wielu zmotoryzowanych Polaków. I to jest najszczersza prawda. Niestety, nie jest prawdą, że istnieje nowy projekt budżetowego samochodu z Polski, w dodatku realizowany wyłącznie dzięki rodzimemu kapitałowi. Polski samochód - w dodatku bardzo tani - to coś, na co przyjdzie nam jeszcze długo poczekać. Dzięki jednodniowemu sojuszowi największych w Polsce, internetowych redakcji motoryzacyjnych, informacja o Qcyku pojawiła się we wszystkich dużych portalach.

Nie ma żadnej inicjatywy przedsiębiorców z okolic Końskich, by wznowić produkcję Fiata Seicento, ze względów licencyjnych oferowanego pod zmienioną nazwą Qcyk za 18 000 zł. I trochę szkoda, bo wielu Polaków chciałoby taniego i praktycznego, produkowanego u nas samochodu. Pozostają nam marzenia, których wyrazem są projekty powrotu takich samochodów, jak Syrena i Warszawa oraz budowania sportowych samochodów, jak Kozmo czy Arrinera.

Ciekawa historia wiąże się za to ze zdjęciem samochodu, wykonanym przez Ireneusza Kaźmierczaka, który przedstawiliśmy jako model Qcyka. W rzeczywistości na fotografii widoczny był prototyp Fiata 600, czyli popularnego Fiata Seicento. Zdjęcie wykonano wiosną 1995 roku na terenie modelarni Fiat Auto Poland w Tychach (gdzie przygotowywany był ten model), podczas odbioru prototypu przez dyrekcję FIATa.

Fiat Seicento (600) był produkowany w Tychach w latach 1998-2010. Łącznie powstało prawie 1,33 mln egzemplarzy tego modelu.

mw/,moto.wp.pl

CB Radia i anteny na Allegro. Duży wybór, niskie ceny. Kliknij i wybierz najlepszą ofertę!

d19ge3u

Podziel się opinią

Share

d19ge3u

d19ge3u